Щорічно 25 березня (починаючи з 2001 року) відзначається День Служби безпеки України. Свято було засновано Указом Президента Леоніда Кучми, враховуючи заслуги СБУ в справі захисту державного суверенітету України, конституційного ладу, територіальної цілісності, законних інтересів держави, а також у забезпеченні прав і свобод людини і громадянина.

Після проголошення 24 серпня 1991 року незалежності України одразу виникло питання про ліквідацію в державі радянської системи органів держбезпеки та створення нових державних інститутів, покликаних захистити її суверенітет і вирішувати інші завдання в сфері забезпечення національної безпеки.

20 вересня 1991 парламент проголосував за створення Служби національної безпеки України (СНБ України), ліквідувавши Комітет державної безпеки УРСР.

У період з листопада 1991 по лютий 1992 рр. в складі СНБ України були створені Головне управління розвідки, Головне управління контррозвідки, Управління "К" (боротьба з корупцією і організованою злочинною діяльністю), низка інших основних та допоміжних підрозділів (інформаційно-аналітичний, оперативно-технічний, урядового зв'язку, військово-медичний, мобілізаційний, оперативного документування, міжнародних зв'язків, роботи з особовим складом, громадських зв'язків, інспекторський і т.д.), Інститут підготовки кадрів СНБ України, а також управління СНБ України областях і Служба національної безпеки Криму.

А 25 березня 1992 Верховна Рада прийняла Закон "Про Службу безпеки України".

Найважливішими напрямками діяльності нової української спецслужби є розвідка і контррозвідка. Служба безпеки України здійснює велику роботу по боротьбі з тероризмом і наркобізнесом, нелегальною міграцією. Для успішного проведення таких операцій налагоджені контакти з Інтерполом, зарубіжними правоохоронними органами.

З нагоди професійного свята бажаємо всім військовослужбовцям, працівникам і ветеранам Служби безпеки України міцного здоров'я, благополуччя, натхнення, пошани і нових професійних успіхів. Нехай щодня ваше життя буде щасливим і радісним, а в сім'ях панують тепло і затишок.

 

Група комунікації ДЮІ
(за матеріалами електронних ЗМІ)

Real time web analytics, Heat map tracking