Розповім про нещодавно почуту інформацію з інтерв'ю Стіва Джобса в якому він розповідав про достоїнства нового гаджета Aplle. Проте коли мова зайшла про те як його діти використовують новинки він сказав дивовижну річ: "...ми НЕ дозволяємо нашим дітям користуватися сучасними технологіями.". так що вони навіть не тримали iPad в руках. Спершу мене це уразило, чому він забороняє близьким користуватися своїми винаходами, але виявилося що Стів Джобс такий не один. Наприклад у дітей Біла Гейтса є всього пару годин на використання благ сучасного світу, а до 14 років батько взагалі не дозволяв їм торкатися до гаджетів. І чим далі Я копав тим більше вражався. Багато лідерів техно індустрії жорстко обмежують себе і своїх дітей від новинок силіконової долини.

Стає питання: Що вони такого знають, чого не знаємо ми?

Що ж, в 2014 році учені виявили що часте використання сучасних технологій приводить до зменшення щільності сірої речовини в мозку. Це згодне вже іншим дослідникам значно погіршує пам'ять і здатність до навчання, але це тільки вершина айсберга. Ще часте використання смартфону призводить до дисбалансу цілого ряду нейромедіаторів в мозку зокрема гаммами масляної кислоти, що робить нас апатичними, дратівливими і предрасположеными до психозу. Можливо ви скажите: що усе це дрібниці, подумаєш якісь нейромедіатори, на жаль ні, не дрібниці це буквально питання життя і смерті.

Масштабні дослідження 2017 року проведені на пів мільйоні американських підлітків, з'ясували що діти які проводять найбільшу кількість часу в екрані мають значно більший ризик до суїциду. Особливо це відноситися до молодих дівчат. Додайте до цього що залежність від смартфонів це вже практично доказаный факт і приблизна картина буде ясна. Сто років тому у нас навіть не було електрики, а тепер половина з нас не може заснути без смартфону. Ми на собі проводимо дуже сумнівний експеримент, результати якого можливо розкриються тільки через пару поколінь. І по-моєму дуже безвідповідально в такій ситуації ігнорувати учених, які вже зараз заявляють що просту наявність у вас смартфону значно знижують ваші пізнавальні здібності при цьому підвищуючи ризик депресії. У світлі всього вище викладеного не дивно чому засновник Facebook'a Шон Паркер в одному з інтерв'ю сказав: "...один тільки Бог знає, що соціальні мережі роблять з мізками дітей.". Але зрозумійте правильно, Я зовсім не закликаю вас викинути свій смартфон і звідусіль віддалитися, проте варто знати міру.

Останні 20 років дбайливі корпорації тільки і думають що про нашу зручність, ось тільки забувають сказати чим для нас обертається їх турбота. В умовах такої агресивної опіки тільки ми відповідаємо за наше майбутнє.

 

Сектор комунікації  1- го курсу факультету № 1, Ярослав Скрипай  

Real time web analytics, Heat map tracking