Шахтарська праця завжди була наповнена особливим духовним змістом. Це не просто піт та сльози, колосальні зусилля і непорушна самовідданість, честь і професіоналізм. Спускаючись у шахту, шахтар залишає на поверхні весь свій страх, тому що під землею йому зовсім немає місця. Бере з собою надію і любов, бо знає, що це те єдине, яке не залишить його навіть там, під землею. І йде робити свою справу.

Гірницька справа завжди вимагала мудрості і хороших продуманих рішень. Вона не терпить легковажності і не прощає помилок. На території Київської Русі початок гірничої справи було покладено вже у другій половині XV століття. Перша експедиція в Печерський край для пошуків корисних копалин вирушила за наказом Великого князя московського Івана III у 1491-му році. Перегортаючи історію, зазначаємо, що гірнича справа до кінця XIX століття посіла одне з центральних місць в ряду інших ключових галузей промисловості.

У середині XX століття, а точніше 10-го вересня 1947-го року в СРСР, відзначаючи високі заслуги і внесок гірників у широку індустріалізацію країни, за клопотанням міністрів вугільної промисловості Радянського Союзу Оніка Д.Г. та Засядька А.Ф. було затверджено офіційне професійне щорічне свято День шахтаря, святкування якого було встановлено на останню неділю серпня. Вперше святкування Дня шахтаря було проведено 29-го серпня 1948-го року. Добра традиція святкування Дня шахтаря збереглася і після повернення суверенітету колишнім союзним республікам. В Україні цей День був закріплений відповідно до нового законодавства Указом Президента України від 16-го серпня 1993-го року № 304/93 і продовжує святкуватися щорічно в останню неділю серпня.

Для гірницьких районів і міст, а в Україні – це Донеччина, Дніпроперовщина та її індустріальне серце Криворіжжя, Львівщина та Волинь – День шахтаря давно став одним з головних свят.

Колектив Донецького юридичного інституту щиро вітає всіх, хто пов’язав своє життя з гірською справою і бажає їм міцного здоров’я, гарних умов праці, гідної заробітної плати, благополуччя та нових трудових звершень на благо України! Зі святом – з Днем шахтаря!

Сьогодні також відзначає свій День і наше рідне місто Донецьк.

Освоєння земель в районі Донецька було розпочато запорозькими, а також донськими козаками в XVII столітті. У 1869 році валлійцем Джоном Юзом було розпочате будівництво металургійного заводу і робочого селища Юзівка. Дату споруди селища прийнято вважати часом заснування міста Донецька. У 1917 році селище Юзівка отримало статус міста. У 1932 році місто стало центром Донецької області. У 1970 році ЮНЕСКО визнало Донецьк кращим промисловим містом світу.

Всім донеччанам ми бажаємо миру, здоров'я, благополуччя і якнайшвидшого об'єднання в загальній рідній українській сім'ї!

 

Група комунікації ДЮИ МВС України

За матеріалами електронних ЗМІ

Real time web analytics, Heat map tracking