З найкращими новорічними побажаннями науково-дослідна лабораторія з проблемних питань правоохоронної діяльності розпочинає наукову діяльність у 2019 році й запрошує всіх прихильників науково-практичної психології у сфері правоохоронної діяльності залучитися до організації та участі у II Всеукраїнській науково-практичній конференції на тему: «Психологічні засади забезпечення службової діяльності працівників правоохоронних органів». Доброю традицією стало проведення науково-практичних заходів спільно з Благодійною організацією  «Благодійне товариство «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» м. Кривий Ріг», керівництво та співробітники якої всіляко сприяють інтеграції вишу-переселенця до місцевої громади та завжди активно підтримують ініціативи Донецького юридичного інституту в науковій, освітній, соціальній та культурній сфері.

Дуже приємно, що цьогоріч до організації та проведення науково-практичного заходу долучилися й волонтери Корпусу миру Сполучених Штатів Америки в Україні, адже питання психологічної підтримки у службовій діяльності правоохоронців є актуальними в усіх країнах світу.

Організаційний комітет конференції прагне до забезпечення якісної роботи науково-практичного заходу, тому запрошує до висвітлення ключових його напрямів досвідчених спікерів з числа фахівців юридичної та практичної психології, Національної поліції, Національної гвардії України та інших правоохоронних органів.

Психологічний напрям завжди займав одне з пріоритетних місць у науково-дослідній роботі Донецького юридичного інституту МВС України. Ми маємо багаторічний досвід психологічного забезпечення діяльності правоохоронних органів України. У 2002 році у результаті плідної співпраці з Нюрнберзькою школою поліції (Баварія) було створено науково-дослідний центр психотренінгових технологій. Він набув рівня науково-дослідного центру і тривалий час залишався єдиним на теренах СНД. Висококваліфіковані співробітники-науковці займалися розробкою унікальних авторських тренінгових програм, спрямованих на формування у правоохоронців психологічної готовності до впевнених дій в екстремальних ситуаціях, навичок комунікації та вирішення психологічних проблем, що виникають у службовій діяльності правоохоронців.

Вимушено опинившись на гостинній криворізькій землі, Донецький юридичний інститут продовжив славні традиції проведення наукових досліджень у сфері психології, тепер уже силами науковців сектору психологічного забезпечення діяльності працівників правоохоронних органів науково-дослідної лабораторії з проблемних питань правоохоронної діяльності.

У 2017 році на теренах Криворіжжя проведено круглий стіл за психологічним напрямом. У 2017 році завдяки зусиллям керівництва та науково-педагогічного складу інституту, був відкритий «Психологічний проект», який став переможцем серед пітчингу проектів «Активні громадяни», що проводився за підтримки Британської Ради й Координаційного центру переміщених ВНЗ у м. Київ та ефективно використовується в наукових доробках і практичній апробації.

У 2018 році проведено I Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Психологічні засади забезпечення службової діяльності працівників правоохоронних органів», у якій взяло участь близько 300 учасників, які відмітили важливість та значущість проведення таких заходів для обміну позитивним досвідом та обговорення найважливіших питань.

Метою цьогорічної науково-практичної конференції є висвітлення нових наукових поглядів та інноваційних психопрактик, обмін досвідом представників наукових установ і практичних психологів з актуальних питань психологічного забезпечення службової діяльності працівників правоохоронних органів.

До участі у конференції ми запрошуємо науковців, співробітників Національної поліції, Національної гвардії України та інших правоохоронних органів, представників громадських організацій, практичних психологів, а також науково-педагогічний склад, аспірантів, курсантів та студентів закладів вищої освіти.

Тематичні напрями конференції:

Секція № 1 «Стресостійкість у службовій діяльності працівників правоохоронних органів»

► Успішні стратегії подолання стресу працівниками правоохоронних органів

► Роль психолога в формуванні опанувальної поведінки працівників Національної поліції України

Секція № 2 «Особливості ефективної комунікації правоохоронців з громадянами»

► Складові ефективної комунікації

► Особливості ускладненого спілкування

Секція № 3: «Сучасні психотерапевтичні методи в роботі з психологічною травмою»

► Асертивність, агресивність, смисложиттєві орієнтації особистості

► Психотерапія психотравми та ПТСР

► «Я-концепція» особистості та її роль в адаптації до світу

Секція № 4: «Організація психологічного супроводу професійної спрямованості курсантів, студентів, слухачів у закладах вищої освіти із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських»

► Етапи та програми розвитку професійної спрямованості курсантів і студентів вишу

► Інтерактивні технології в розвитку ефективної комунікації патрульних поліцейських

II Всеукраїнська науково-практична конференція «Психологічні засади забезпечення службової діяльності працівників правоохоронних органів» буде проводитись 07 лютого 2019 року у навчально-виховному комплексі Донецького юридичного інституту МВС України за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Співдружності, 92а.

 

01
02

Науково-дослідна лабораторія з

проблемних питань правоохоронної діяльності

Real time web analytics, Heat map tracking