30 січня 2019 року за участю наукової спільноти інституту було підведено підсумки науково-дослідної роботи за 2018 рік, що дало можливість не лише визначити наукові досягнення  року, який минув, а й критично осмислити організацію й результати наукових досліджень, напрацювати нові, більш адекватні вимогам часу та запитам сучасності, форми науково-дослідної роботи у закладі вищої освіти.

Першим захід урочисто відкрив т.в.о. ректора, перший проректор Донецького юридичного інституту МВС України, доктор юридичних наук, старший науковий співробітник Назимко Єгор Сергійович, який у своєму виступі насамперед зазначив, що основним досягненням колективу інституту є те, що нам вдалося і зберегти, і примножити наукові здобутки та традиції, що ми як заклад вищої освіти прагнемо до вдосконалення, до пошуку нових форм роботи і нових шляхів саморозвитку.

Говорячи про вагомі здобутки 2018 року, перший проректор  добрими словами згадав захисти дисертаційних досліджень. Так, у 2018 році докторські дисертаційні дослідження захистили 3 науковці Донецького юридичного інституту: Бесчастний Віктор Миколайович, Іванюта Наталя Валеріівна – на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук, Короткова Юлія Михайлівна – на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук; 3 співробітники інституту в 2018 році захистили свої кандидатські дисертаційні дослідження: Загородня Наталія В’ячеславівна, Приходько Андрій Андрійович – на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук, Атаманенко Юлія Юріівна – на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук.

Відзначив Єгор Сергійович і тих працівників інституту, які в 2018 році отримали атестат професора та доцента, зокрема Клемпарського Миколу Миколайовича – професора кафедри загально-правових дисциплін, доктора юридичних наук, доцента кафедри кримінального права та кримінології, якому відповідно до наказу Міністерства освіти і науки від  23.10.2018  № 1146 присвоєно вчене звання професора кафедри загально-правових дисциплін, Мердову Ольгу Миколаївну – доцента кафедри адміністративно-правових дисциплін, кандидата юридичних наук, якій 23 жовтня 2018 року присвоєно вчене звання доцента кафедри адміністративно-правових відповідно до наказу Міністерства освіти і науки від  23.10.2018  № 1146.

Поточний рік став знаменним і для розвитку видавничої справи Донецького юридичного інституту. Докорінні зміни відбулися в роботі щодо рецензування, популяризації, виходу, формату збірника наукових праць «Правовий часопис Донбасу». І як результат – заслужене визнання на міжнародному рівні: за підсумками проходження експертної оцінки комісією Index Copernicus, за результатами проведеного детального аналізу всіх випусків видання за 2017 рік, фахове видання «Правовий часопис Донбасу» проіндексовано і включено до Міжнародної бази Index Copernicus.

Насиченою і продуктивною у 2018 році була й міжнародна діяльність Донецького юридичного інституту МВС України, спрямована на здійснення заходів щодо забезпечення інтеграції інституту в систему міжнародної вищої освіти з метою встановлення та розширення контактів із закордонними закладами вищої освіти, науковими організаціями, дослідницькими центрами та громадськими організаціями. На сьогодні партнерами інституту є 21 навчальний заклад та правоохоронний орган 14 держав світу, зокрема Федеративної Республіки Німеччини, Словацької Республіки, Румунії, Естонії, Молдови, Республіки Білорусь, Таджикистану, Вірменії, Азербайджанської Республіки, Республіки Узбекистан, Республіки Казахстан, Китайської Народної Республіки. 23–25 квітня 2018 року в м. Кошице (Словацька Республіка) делегація ДЮІ МВС України взяла участь у міжнародному форумі «Дні України в Словаччині». Метою цього заходу була презентація вишів-переселенців та пошук донорів для надання допомоги Європейським Союзом, а також встановлення співпраці з університетами Словацької Республіки, представниками влади та громадськими діячами. З 9 по 15 червня 2018 року діяльність інституту як вишу-переселенця було презентовано в Гейдельберзькому університеті Рупрехта-Карла (Федеративна Республіка Німеччина). З 4 по 9 вересня 2018 року делегація Донецького юридичного інституту МВС України перебувала в службовому відрядженні в м. Афіни (Грецька Республіка), аби взяти участь у засіданні Ради Директорів Європейської організації публічного права (EPLO), підписати Угоду про співробітництво між Донецьким юридичним інститутом і EPLO та обговорити питання щодо створення на базі факультету № 2 Центру перспективних досліджень і співпраці у сфері врегулювання конфліктів.

 16 листопада 2018 року в рамках Загальнонаціонального Тижня безпеки дорожнього руху в Україні Донецьким юридичним інститутом МВС України разом з Українським науково-дослідним інститутом медицини транспорту МОЗ України, під патронатом Криворізького міського голови, за підтримки Консультаційної місії Європейського Союзу в Україні, Міжнародного благодійного фонду допомоги постраждалим внаслідок ДТП, Благодійної організації «Благодійне товариство «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, м. Кривий Ріг» та приватного автотранспортного підприємства «Одіум-Престиж», за участі Йозефа Затько, директора Європейського інституту післядипломної освіти (Словаччина), було проведено ХІІІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Безпека дорожнього руху: правові та організаційні аспекти».

У 2018 році нам вдалося забезпечити й послідовність та системність наукових досліджень: ученими інституту підготовлено 7 монографій, 3 підручники, 20 посібників, 9 науково-практичних рекомендацій, 15 науково-практичних коментарів до законів.

Забезпечення наступності поколінь є одним із пріоритетних напрямів  роботи інституту щодо підготовки наукових кадрів. Так, в інституті здійснюється підготовка докторів філософії в ад’юнктурі (аспірантурі), третій рік поспіль функціонує докторантура. Підготовка аспірантів та ад’юнктів здійснюється за спеціальностями: 12.00.01, 12.00.04, 12.00.05, 12.00.07, 12.00.08, 12.00.09.

Важливим етапом розвитку науково-дослідної роботи закладу вищої освіти, а також фактом визнання традицій науково-дослідної діяльності інституту на державному рівні є робота двох спеціалізованих вчених рад:

 • К 11.737.01 з правом прийняття до розгляду та проведення захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальностями: 00.01 – теорія та історія держави і права; історія політичних і правових учень; 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право; 12.00.09 –  кримінальний процес і криміналістика; судова експертиза; оперативно-розшукова діяльність строком на три роки (наказ МОН України від 28.12.2017 № 1714);
 • К 11.737.02 за спеціальностями: 12.00.04 – господарське право; господарсько-процесуальне право; 00.05 – трудове право; право соціального забезпечення; 12.00.07 – адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право (наказ МОН України від 07.11.2018  № 1218).

У 2018 році відкрито нову спеціальність 12.00.04 – господарське право; господарсько-процесуальне право.

Усього у 2018 рік відбулося 20 захистів дисертаційних досліджень на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук.

Змістовний виступ першого проректора торкнувся розумних амбіцій кожного з присутніх: це була не лише оцінка діяльності наукової спільноти, а й заклик до співпраці, творчої наснаги, розвитку, вдосконалення, самореалізації, бо успіх кожного є запорукою і складовою успіху інституту.

Пролунало багато добрих слів, було відзначено кращих науковців, нагороджено дипломами І та ІІ ступенів переможців І туру конкурсу наукових робіт здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, відзначено подяками наукових керівників переможців загальноінститутського конкурсу наукових робіт здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. І це має лише надихати й мотивувати до подальших звершень, до нових успіхів,  до втілення найсміливіших задумів.

Наукова спільното Донецького юридичного інституту, єдності, порозуміння нам, творчої наснаги, невичерпного натхнення, інноваційних ідей, невпинного пошуку й непохитної віри в себе, віри в те, що все велике починається з малого й від кожного з нас залежить, яким буде майбутнє інституту, якою буде доля науки в країні!

 

 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15

Відділ організації наукової роботи

Real time web analytics, Heat map tracking