30 січня відбулося чергове засідання Вченої ради Донецького юридичного інституту.

 

Під час розгляду першого питання порядку денного засідання схвалено Правила прийому до Донецького юридичного інституту МВС України на 2019 рік.

Другим питанням порядку денного засідання розглянуто питання «Про результати навчання курсантів, студентів і слухачів у першому семестрі 2018/19 навчального року».

Декани факультетів № 1, 2, 3, 4 полковник поліції Руслан Михайлов, підполковник поліції Віктор Орлов, Олександр Ампілогов, Пилип Єпринцев та начальник навчально-методичного відділу Лариса Лоц у своїх доповідях зосередили увагу членів Вченої ради на результатах навчання курсантів, слухачів і студентів у I-му семестрі 2018/19 навчального року. Під час засідання визначено місце та роль керівників факультетів та кафедр інституту у якісному забезпеченні навчального процесу. В цілому якісний показник за всіма формами навчання відповідає вимогам МОН України. Це свідчить про достатню роботу науково-викладацького складу вишу-переселенця у частині викладання навчальних дисциплін, забезпеченні методичними матеріалами. Визначено, що пріоритетним напрямком роботи у виші є підвищення якості навчання майбутніх фахівців за допомогою інноваційних дидактичних засобів, зокрема електронних навчально-методичних комплексів.

Наступним питанням порядку денного засідання розглянуто питання «Про підсумки фінансово-господарської діяльності у 2018 році».

Т.в.о. проректора інституту - начальник відділу матеріального забезпечення Олександр Саєнко акцентував увагу присутніх на тому, що у минулому році, нам вдалося не тільки зберегти існуюче, але й примножити розвиток матеріально-технічної бази вишу-переселенця. Завдання, які у 2018 році були поставлені перед колективом тимчасово переміщеного закладу вищої освіти за напрямом матеріально-технічного забезпечення освітньо-виховного процесу, виконані в повному обсязі.

Визначною подією в житті вишу-переселенця у 2018 році стала передача німецькими партнерами закладу вищої освіти документації з реконструкції, ремонту та відновлення навчально-виховного комплексу тимчасово переміщеного закладу вищої освіти. В рамках реалізації проекту «Розвиток соціальної інфраструктури у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб» Німецька федеральна компанія «GIZ», що діє за дорученням Уряду Німеччини надала допомогу Донецькому юридичному інституту щодо реконструкції, проведення ремонтних робіт та облаштування навчально-виховного комплексу вишу-переселенця.

Завдяки плідній співпраці вишу-переселенця з федеральною компанією «GIZ» у навчально-виховному комплексі інституту відремонтовані навчальні аудиторії, лекційні, спортивні зали, загальна та спеціальна бібліотеки, медико-санітарна частина, актова зала. Аудиторії обладнано необхідними навчальними та кафедральними меблями (столами, партами, стільцями,лавами, шафами, дошками). У будівлі інституту замінені внутрішні інженерні мережі, всі вікна та двері, проведена гідроізоляція даху, встановлено комплексну систему утеплення та відновлена система опалення. В спортивних залах та на спортивних майданчиках навчально-виховного комплексу встановлено нові тренажери, сучасне спортивне обладнання, що створює належні та сучасні умови для навчальних та тренувальних занять.

Згідно розробленому плану проведення ремонтних робіт освітній процес у навчально-виховному комплексі не припинявся. У 2016, 2017 та 2018 роках згідно з державним замовленням забезпечено набори курсантів на факультет підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції України, де на теперішній час навчаються курсанти з 16 областей України та м. Києва. У складі навчально-виховного комплексу функціонують та в повному обсязі забезпечують освітній процес кафедри інституту.

Олександр Саєнко зазначив, що дієва допомога німецького товариства «GIZ» надала можливість навчальній базі вишу-переселенця в повному обсязі відповідати вимогам МВС, МОН України, що стає запорукою привабливості та зацікавленості до інституту молоді, як з тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської областей та Автономної Республіки Крим, так і з усієї України.

Протягом 2018 року не припинялася робота із забезпечення матеріально-технічної складової освітньо-виховного процесу у м. Маріуполі Донецької області. Протягом минулого року для Маріупольського центру первинної професійної підготовки «Академія поліції» отримано експертний звіт щодо розгляду проектної документації за робочим проектом реконструкції будівлі. У навчальному корпусі по проспекту Луніна, 89 проведена запланована реконструкція та ремонт приміщень 3-го поверху, встановлено новий вузол обліку теплової енергії, що дозолить скоротити рахунки з оплати теплової енергії. В Академічному містечку по проспекту Нахімова, 7 частково виконані роботи з заміни труб водопостачання та водовідведення, труб та радіаторів опалення, дротів системи електропостачання. Виконується ремонт кімнат та санвузлів гуртожитку. Вже сьогодні на базі Маріупольського центру первинної професійної підготовки «Академія поліції» функціонує автошкола з підготовки водіїв категорії «В». Для проведення навчання обладнано клас вивчення правил дорожнього руху, який забезпечено необхідними меблями та комп’ютерною технікою.

Четвертим питанням порядку денного засідання розглянуто питання «Про завдання профорієнтаційної роботи інституту щодо набору абітурієнтів у 2019 році та заходи щодо реєстрації майбутніх абітурієнтів в рекрутингових центрах України».

Проректор інституту, кандидат юридичних наук полковник поліції Микола Панченко та проректор інституту капітан поліції Денис Нестеров під час своїх виступів зазначили, що працівниками вишу-переселенця  систематично проводяться профорієнтаційні заходи, спрямовані на популяризацію серед населення відомчої вищої юридичної освіти та професії поліцейського. Профорієнтаційна робота забезпечується відповідно до Плану проведення інститутом профорієнтаційних заходів в поточному навчальному році.

З вересня 2018 року в інституті успішно функціонують курси довузівської підготовки, на яких учнівська молодь отримує необхідні знання для підготовки до складання зовнішнього незалежного оцінювання з навчальних дисциплін - українська мова та літератури, історія України, іноземна мова.

Окрема увага приділяється розміщенню інформації про діяльність Донецького юридичного інституту, як тимчасово переміщеного закладу вищої освіти, який функціонує в м. Маріуполі та м. Кривому Розі, у засобах масової інформації обласного, регіонального, місцевого значення, на відеохостингу «YouTube», у соціальних мережах «Facebook», «Twitter» та «Instagram», а також на офіційному порталі вишу-переселенця. Щотижнево на факультетах інституту проводяться дні відкритих дверей та Фестивалі «Поліцейської та юридичної освіти».

На теперішній час в інституті активно працює Координаційний центр профорієнтаційної роботи, на засіданнях якого обговорюються пріоритетні напрямки проведення профорієнтаційної роботи структурних підрозділів вишу-переселенця та визначаються завдання з удосконалення її проведення та розширення географії вступників до Донецького юридичного інституту.

Проректори інституту наголосили на активній співпраці тимчасово переміщеного закладу вищої освіти з рекрутинговими центрами управлінь кадрового забезпечення обласних апаратів Національної поліції з питань відбору вступників на навчання за державним замовленням.

Наступним питанням порядку денного засідання розглянуто питання «Про роботу Оперативної наради Маріупольського центру первинної професійної підготовки «Академія поліції» та заходи з покращення її діяльності».

Директор Маріупольського центру первинної професійної підготовки «Академія поліції» Вадим Кульчицький зазначив, що оперативна нарада - є колегіальним органом управління «Академії поліції». Протягом 2018 року проведено 50 засідань оперативних нарад, під час яких розглянуто понад 250-ти питань. Основними питаннями, які розглядалися на засіданнях колегіального органу Маріупольського центру первинної професійної підготовки «Академія поліції» були питання, що стосувалися прибуття слухачів для отримання первинної професійної підготовки, прибуття поліцейських на курси підвищення кваліфікації; питання дотримання дисципліни і законності, внутрішньої дисципліни, правил поведінки та пожежної безпеки на території центру працівниками та слухачами «Академії поліції»; дотримання правил пропускного режиму; підготовка до проведення урочистих заходів з нагоди випуску слухачів курсів первинної професійної підготовки та складання ними Присяги поліцейського; виконання доручень ректора інституту з окремих питань тощо.

Директор Центру Вадим Кульчицький зазначив, що протягом 2019 року на оперативних нарадах заплановано розгляд низки питань, що стосуються організації освітнього процесу, успішності слухачів курсів первинної професійної підготовки; питання підготовки до проведення Днів відкритих дверей та результатів їх проведення; дотримання транспортної дисципліни; питання, що стосуються виконання реконструкції приміщень центру тощо.

Під час розгляду питань у «Різному» порядку денного засідання шляхом таємного голосування висунені кандидатури з числа курсантів та ад’юнктів Донецького юридичного інституту МВС України на здобуття академічної стипендії Кабінету Міністрів України; обрано кандидатур з числа здобувачів вищої освіти вишу-переселенця на здобуття обласної іменної стипендії кращим учням професійно-технічних навчальних закладів, студентам та аспірантам вищих навчальних закладів Дніпропетровської області; рекомендовано друку: 1) навчально-методичний посібник «Адміністративне право» (автори Павліченко Є.В., Нестеренко К.О.); 2) методичні рекомендації «Техніка ручного регулювання дорожнього руху» (авторський колектив: Білошицький О.Г.; Марценишин Ю.І.; Червінчук А.В.; Пилипенко Є.О.; Веселов М.Ю.; Атаманенко Ю.Ю.); схвалено програми ознайомчої та навчальної практики для курсантів Донецького юридичного інституту МВС України тощо.

Робота Вченої ради пройшла у дружній, творчій обстановці, всі присутні приймали активну участь в обговоренні питань порядку денного та ухваленні рішень, надавали слушні, фахові пропозиції до них.

 

 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22

Секретаріат Вченої ради

Real time web analytics, Heat map tracking