07 лютого 2019 року в Донецькому юридичному інституті МВС України успішно пройшла II Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Психологічні засади забезпечення службової діяльності працівників правоохоронних органів». Співорганізаторами конференції виступили: Благодійна організація «Благодійне товариство «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» м. Кривий Ріг» та Корпус миру США в Україні.

Зі вступним словом виступив т.в.о. ректора Донецького юридичного інституту МВС України, доктор юридичних наук, старший науковий співробітник, капітан поліції Назимко Єгор Сергійович. Він висловив вітання учасникам конференції та слова вдячності за щирий інтерес до психологічного напряму діяльності правоохоронних органів. Єгор Сергійович підкреслив важливу роль психологічної науки в роботі правоохоронних органів та наголосив, що психологічна освіченість та захищеність правоохоронців, як і юридична підготовка є важливою й необхідною частиною їхньої стресостійкості, що є необхідним фундаментом для ефективного виконання службових завдань в екстремальних та стресових умовах праці. Він також зазначив про нові досягнення вишу-переселенця в м. Кривий Ріг та м. Маріуполь. Збереження добрих традицій інституту сприяло продовженню наукової діяльності не тільки в юридичному, а й в психологічному напрямі. У 2018 році інститутом було проведено І Всеукраїнську науково-практичну «Психологічні засади забезпечення службової діяльності працівників правоохоронних органів», а сьогодні до наукового заходу залучилися й іноземні фахівці.

З вітальною промовою на початку конференції виступив голова правління БО «БТ «Мережа» м. Кривий Ріг» Кріпак Олександр Олександрович розповів про діяльність організації й висловив слова вдячності та бажання сприяти розвитку психології, яка супроводжує діяльність правоохоронних органів.

Командир полку патрульної поліції в м. Кривий Ріг Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області Департаменту патрульної поліції, старший лейтенант поліції Гладчук Дмитро Іванович підкреслив важливість підтримки взаємозв’язків між науковими та практичними підрозділами правоохоронних органів й подякував за можливість патрульних поліцейських навчатися стресостійкості та ефективній комунікації у Донецькому юридичному інституті МВС України.

Зі словом привітання також виступила начальник сектору кадрового забезпечення Криворізького відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області, кандидат юридичних наук, доцент, підполковник поліції Романова Ольга Іванівна.

З теплими словами дружньої підтримки виступила Сидоренко Лариса Вікторівна – координатор проектів інтеграції внутрішньо переміщених осіб в м. Кривий Ріг, фахівець адвокації Благодійної організації «БТ «Мережа» м. Кривий Ріг».

Під час роботи науково-практичного заходу обговорювалися питання стресостійкості у службовій діяльності працівників правоохоронних органів; особливостей ефективної комунікації патрульних поліцейських з громадянами; сучасних психотерапевтичних методів в роботі з психологічною травмою; організації психологічного супроводу професійної спрямованості курсантів, студентів, слухачів у закладах вищої освіти із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських.

Під час пленарного засідання з доповідями виступили: волонтер Корпусу Миру США в Україні Ньеміл Тьехімба Девіс, завідувач кафедри психології та суспільно-гуманітарних дисциплін Криворізького інституту імені Петра Калнишевського (МАУП), кандидат медичних наук, доцент Вишниченко Сергій Іванович; психоаналітик аналітичного дослідницького центру «Seetarget», кандидат психологічних наук Суббота Спартак Олександрович, старший психолог сектору кадрового забезпечення Криворізького відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області старший лейтенант поліції Слащиліна Анна Олександрівна, практичний психолог, тілесний практик, арт-терапевт, член Східно-української асоціації арт-терапії, керівник студії «Альфа Гравіті» в м. Дніпро Дронь Ірина Олександрівна, психолог-консультант громадської організації «Баланс» у м. Дніпро Збаранська Анна Сергіївна.

За даними організаційного комітету для участі у ІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції «Психологічні засади забезпечення службової діяльності працівників правоохоронних органів» зареєстровано понад 200 учасників. Серед яких – 13 докторів психологічних наук, 38 кандидатів психологічних наук, 8 кандидатів педагогічних наук, 18 кандидатів юридичних наук, 15 фахівців з психології практичних підрозділів Національної поліції, 25 військовослужбовців Національної гвардії України, 40 патрульних поліцейських, а також представники громадських організацій, закладів освіти, аспіранти, курсанти і студенти тощо.

У конференції прийняли участь представники органів місцевого самоврядування м. Кривого Рогу; представники Національної поліції України, Національної гвардії України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій та інших правоохоронних органів; науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти, практичні психологи, представники громадських організацій тощо.

Тематика психологічної готовності правоохоронців до виконання службових завдань є неновою, але вкрай актуальною, адже якісних наукових розробок, спрямованих на вирішення нагальних питань практичних підрозділів наразі бракує.

З майстер-класами виступили майстри своєї справи за такими напрямами, як: когнітивна психотерапія, коннативно-імагінативна психотерапія, арт-терапія, тілесна психотерапія. Саме вони надихають на застосування новітніх практик в надскладних ситуаціях.

Приємно відзначити, що проведення науково-практичних заходів у сфері психологічного забезпечення службової діяльності працівників правоохоронних органів вже стало доброю традицією Донецького юридичного інституту МВС України та сприяє якісній підготовці фахівців та покращенню умов їх службової діяльності.

 

 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 11
 • 12
 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 11
 • 12
 

Науково-дослідна лабораторія

з проблемних питань правоохоронної діяльності

 

 

Real time web analytics, Heat map tracking