14 липня 2019 року на телеканалі ТРК «Рудана» вийшла передача «Постфактум» , в якій  доцент кафедри кримінально-правових дисциплін та судових експертиз факультету № 1, к.ю.н., доцент Андрій Данилевський розповів про критерій статетової зрілості, про вік відповідальності у кримінальному законодавстві, фахівець відділу комунікації та міжнародних зв’язків Римма Юрченко – щодо наслідків психологічної травми дітей, які стали жертвами насильства у сім`ї.

Сьогодні Україна займає місце в першій десятці серед країн Європи за поширеністю насильства до дітей. За даними ЮНІСЕФ, 67 % українських дітей були жертвами, або кривдниками, або свідками насильства, як у сім`ї  так і у школі.  

За 6 місяців у Кривому Розі складено 840 протоколів за насильницькі дії у сім`ї, згідно ст. 173 КУ об адміністративних правопорушеннях,  тому  насильство над дітьми – це болісне питання, що викликає серйозну стурбованість суспільства. Зокрема, над цим питанням залучається  Донецький юридичний інститут МВС України разом з представниками Національної поліції, ювенальної превенції, Полку патрульної поліції, спільно з ГО «Безпека» проводять тренінги, семінари, круглі столи, коло слухачів -  школяри, студенти, батьки. Зі свого боку курсанти Донецького юридичного інституту навчають дітей, проводять тренінги, як не буди жертвою насильства. Фахівці у сфері адміністративного, кримінального законодавства залучаються до обговорення нововведень до Закону України, щодо насильства над дітьми.

Так, напередодні за ініціативи батьків в MediaHub відбувся круглий стіл за темою «Насильство над дітьми: реалі сьогодення і профілактика». Обговорювали питання випадків насильства над дітьми у місті, розгляд нової петиції до Верховної Ради щодо захисту від сексуального насильства дітей, питання щодо внесення змін до Закону України стосовно впровадження Єдиного реєстру осіб засуджених за злочини проти статевої свободи та недоторканість малолітньої чи малолітнього і  посилення відповідальності тяжкості покарань за злочини, вчинені проти статевої свободи та недоторканності дітей, методи попередження та профілактики над дітьми у сучасному просторі.

 

  • 01
  • 02
  • 01
  • 02

Відділ комунікації та міжнародних

зв’язків ДЮІ МВС України

Real time web analytics, Heat map tracking