Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0564) 94-70-21

Новини

Міжнародний день безневинних дітей – жертв агресії вперше з'явився в 1983 році. З тих пір щорічно 4 червня весь світ згадує про дітей, які постраждали в результаті військових конфліктів і будь-який інший агресії. Сумно розуміти той факт, що таких дітей в світі дуже багато.

Чому саме 4 червня? Бо ця дата є річницею нальоту авіації Ізраїлю на Бейрут і ряд інших населених пунктів Лівану, в ході якого загинула велика кількість мирних громадян, в тому числі і маленьких дітей. Саме в цей день кожен з нас повинен зрозуміти біль і страждання дітей усього світу, які піддаються фізичному і морально-психічному насильству.

День захисту літніх людей відзначається щорічно за рішенням Генеральної Асамблеї ООН з 2011 року. Дата покликана привернути увагу суспільства до проблеми упередженого ставлення стосовно літніх людей і зруйнувати стереотипи, пов’язані з їх життям.

Згідно з міжнародною класифікацією, людиною похилого віку вважається особа, яка досягла 65 років. В Україні значно зросла частка людей похилого віку. Люди похилого віку завжди відігравали і відіграють значну роль в суспільстві. Вони служать прикладом для молодих, вони є наставниками і хранителями традицій. У той же самий час категорія людей похилого віку – це одна з найбільш уразливих груп населення. Багато літніх людей опиняються за межою бідності, незважаючи на те, працювали все своє життя, стають інвалідами або стикаються з дискримінацією. На жаль, літні люди зіштовхуються з дискримінацією в суспільстві, на роботі, в транспорті, медичних закладах. Це певною мірою перешкоджає реалізації їхнього потенціалу і негативно впливає на здоров’я, самопочуття і добробут. Унаслідок цього вони не можуть реалізувати свої права повною мірою і внести посильний внесок в культурне, соціально-економічне і політичне життя суспільства.