Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0629) 515587

Історія, становлення та розвиток науково-дослідної лабораторії з проблемних питань правоохоронної діяльності Донецького юридичного інституту МВС України бере свій початок з серпня 2003 року, коли згідно з наказом МВС України на базі вишу було створено Центр впровадження психотренінгових технологій (Центр ВПТ). У 2006 році Центр отримав статус науково-дослідного підрозділу та став першим в Україні науково-дослідним та навчально-практичним експериментальним центром з проведення соціально-психологічних тренінгів з різними категоріями працівників ОВС, а також підготовки тренерів-психологів. Науково-дослідний центр призначався для здійснення наукових досліджень, методичних розробок та практичного впровадження в діяльність органів внутрішніх справ новітніх тренінгових технологій, спрямованих на формування у працівників ОВС психологічної готовності до впевнених дій в екстремальних ситуаціях, навичок комунікації, стресостійкості та безпечної поведінки, а також на комплексне вирішення професійних та психологічних проблем, що виникають у працівників правоохоронних органів під час служби. У центрі працювали як вітчизняні науковці-психологи, серед яких кандидат психологічних наук Литвинова Галина Олексіївна, яка наразі обіймає посаду начальника відділення психологічного забезпечення управління кадрового забезпечення Департаменту патрульної поліції України, так й іноземні фахівці-психологи, представники Баварії (Німеччина).

Пізніше, у результаті плідної співпраці з Нюрнберзькою школою поліції (Баварія) та за підтримки ректора Бесчастного Віктора Миколайовича, як підрозділ Донецького юридичного інституту МВС України була створена лабораторія соціально-психологічних технологій. Спеціалісти науково-дослідної лабораторії неодноразово брали участь у різних тренінгових програмах поліцейських Баварії (ФРН), що дозволило розробити та впровадити низку власних тренінгових програм, які пройшли успішну апробацію. На той час було розроблено та апробовано такі тренінгові програми: «Методи психологічного самозахисту в агресивному середовищі», «Тренінг адаптації з курсантами та студентами», «Тренінг формування позитивного психологічного клімату в колективі», «Тренінг впевненої поведінки», «Тренінг комунікації», «Тренінг сенситивності».

За час існування центру підготовку за різними тренінговими програмами пройшли понад 6 тисяч осіб, і майже всі вони відзначають актуальність і ефективність такої роботи. Стали традиційними і дуже популярними серед спеціалістів міжнародні науково-практичні конференції, які проводилися на базі центру щороку в травні. У 2009 році відбулась ювілейна п’ята міжнародна конференція «Психологічні технології в екстремальних видах діяльності», у якій взяли участь делегації із 6 країн СНД та дальнього зарубіжжя. Отже, до 2014 року інститутом щорічно проводилась міжнародна науково-практична конференція за темою: «Психологічні тренінгові технології в правоохоронній діяльності». Цей науково-практичний захід проходив за участю представників Центрального апарату МВС України, експертів Центральної психологічної служби поліції Баварії, тренерів Президіума поліції адміністративних округів Німеччини, практичних працівників психологічних служб та представників навчальних закладів України, Естонії, Молдови, Білорусії, Таджикистану та інших країн.

Незважаючи на складну ситуацію, у якій опинився навчальний заклад, співробітники інституту не відмовилися від добрих традицій та не лише забезпечили навчальний процес на якісному рівні, а й продовжили активну науково-практичну діяльність у цьому напрямку роботи на теренах Криворіжжя. Підтвердженням цього стало проведення 10 лютого 2017 року круглого столу «Психологічні засади забезпечення службової діяльності працівників правоохоронних органів».

У 2009 році до структури Донецького юридичного інституту увійшла науково-дослідна лабораторія з безпеки дорожнього руху. Цей самостійний структурний підрозділ посів гідне місце серед подібних лабораторій в інших навчальних закладах Міністерства внутрішніх справ. За напрямом науково-дослідної діяльності це єдина профільна лабораторія, дослідження якої спрямовані саме на розробку проблемних питань у сфері безпеки дорожнього руху. Діяльність лабораторії протягом багатьох років підтримувалась Міністерством внутрішніх справ.

Через напружену суспільно-політичну ситуацію, що склалася у липні 2014 року, Донецький юридичний інститут МВС України тимчасово переведено з м. Донецька до м. Маріуполь Донецької області та розміщено на базі Маріупольського училища професійної підготовки працівників міліції, а вже з жовтня 2014 року, відповідно до наказу МВС від 30.09.2014 № 1010 «Про передислокацію ДЮІ МВС України», інститут розташований у м. Кривому Розі Дніпропетровської області, і науково-дослідна лабораторія з проблемних питань правоохоронної діяльності як його структурний підрозділ,  у зв’язку з вимушеним переміщенням, втратила значну частину матеріально-технічного забезпечення, але все ж таки лабораторія наразі приділяє багато уваги співпраці із практичними підрозділами правоохоронних органів, а саме: організації спільних заходів, спрямованих на підвищення професійної готовності їхніх працівників до виконання обов’язків, а також проведенню з особовим складом психологічних тренінгів з метою підвищення ефективності діяльності. Це є підтвердженням того, що незважаючи на труднощі, які виникли в нових умовах, інститут не лише гідно пережив період оптимізації, не лише зберіг своє добре ім’я і традиції, а й активно розвивається у всіх напрямах своєї діяльності, відновлюється і розширюється уже на теренах Криворіжжя.

Прикладом цього стало щорічне проведення Міжнародної науково-практичної конференції «Безпека дорожнього руху: правові та організаційні аспекти», а також круглих столів «Актуальні проблеми вдосконалення нормативно-правового забезпечення у сфері безпеки дорожнього руху» та науково-практичних форуму «Безпека на дорозі».

 На сьогодні науково-дослідна лабораторія з проблемних питань правоохоронної діяльності як структурний підрозділ інституту здійснює фундаментальні та прикладні наукові і науково-дослідні розробки, які спрямовані на забезпечення потреб правоохоронних органів, опублікування їх результатів та впровадження у практичну діяльність і навчальний процес.

 

На сьогодні науково-дослідна лабораторія з проблемних питань правоохоронної діяльності як структурний підрозділ інституту здійснює фундаментальні та прикладні наукові і науково-дослідні розробки, які спрямовані на забезпечення потреб правоохоронних органів, опублікування їх результатів та впровадження у практичну діяльність і навчальний процес.