Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0564) 94-70-21

Благовіщення відноситься до неперехідних християнських свят, тож святкується в 2019 році, як і щороку, 7 квітня — тобто, рівно за дев’ять місяців до Різдва Христового, яке святкується 7 січня.

Сама назва по-іншому ще трактується, як «блага вість». За даними з Євангелії від Луки коли настав час, до Діви Марії з’явився Ангел Господній (це був Гавриїл), котрий повідомив ще незайманій Марії про те, що вона вже має в утробі малюка. Святий посланець повідомив, що дитятко буде Сином Всевишнього і отримає престол Давидів, і царювати над домом Якова безкінечно. Архангел повідомив Богородиці і ймення майбутнього малюка – його повинні були назвати Ісусом.

Як вказують теологи, сама Марія була обрана Господом ще до свого народження. До підліткового віку вона проживала при єрусалимському храмі. За юдейською традицією у віці 14 років дівчата того часу виходили заміж. Своє рішення доводилось приймати і Марії. Вона вирішила, що назавжди залишиться незайманою та присвятить своє життя Господу. Проте згодом дівчину було заручено із неодруженим праведником Йосипом, котрий походив із дому Давида. За деякими даними, на той час Йосипу було вже 80 років.

Після звіщення доброї новини Марії ангел також з’явився уві сні її майбутньому чоловікові Йосипу і повідомив що дитина, яка перебуває у її утробі, є Сином Божим. Після цього Йосип без будь-якого сумніву взяв у дружини Марію, опікувався її і дбав.

Однією із найбільших заборон на свято «благої вісті» є заплітання кіс ще незаміжніми дівчатами. Щоб бути гарними на святі дівчата вдавались до хитрощів: своє волосся вони вкладали як належить ще звечора, день перед подією.

За народними прикметами вода в день Благовіщення отримує особливу силу. Тому із появою на небосхилі перших промінчиків Сонця, потрібно бігти до криниці чи джерела та набирати цілющу рідину. Такою водою вмивались таким чином, щоб вода зливалась на землю. Так, начебто, змивалось усе погане, зокрема й пристріт. Звісно, сучасні священики заперечують вплив ранішньої води на здоров’я людини і жодним чином не прив’язують це до релігії.

 Особливу цінність свято Благовіщення для християн має й тому, що небо в цей день, якщо вірити деяким теологічним джерелам, відкривається. Таким чином, кожна щира молитва та прохання будуть обов’язково вислухані. 

Усім матерям та бабусям, а також заміжнім жінкам варто звернути увагу на це. На Благовіщення потрібно просити доброї долі для своїх дітей, здоров’я для рідних, виправлення та допомоги в різних життєвих ситуаціях.  Якими б не були прохання, свята Марія обов’язково їх вислухає та не покине тих, хто до неї звертається.

 


За інтернет-ресурсами

Відділ комунікації та міжнародних зв’язків

ДЮІ МВС України