Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0564) 94-70-21

У місті Білосток на базі Білостоцького університету пройшла Міжнародна конференція «Security, human rights and sustainable development».

Основна ідея конференції - обговорення питань безпеки та перспектив її розвитку. Сьогодні, коли суспільства стикаються з небезпекою, виникає питання щодо дотримання прав людини. У своїх докладах учасники конференції зазначали, що ця проблема має два виміри. По-перше, наскільки далеко ми можемо йти, щоб обмежити права людини, щоб захистити себе. По-друге, наскільки глибоко держава може втручатися в права людини щоб захистити інших. Ця дискусія повинна розвиватися в перспективі сталого розвитку. Положення щодо сталого розвитку до 2030 року, прийняті усіма державами-членами Організації Об'єднаних Націй у 2015 році, надають спільний план миру та процвітання для людей і планети, тепер і в майбутньому. В його основі закладено 17 цілей сталого розвитку, які є невідкладним закликом до дій всіх країн - розвинених і тих, що розвиваються - у глобальному партнерстві. Вони визнають, що припинення бідності та інших депривацій повинні йти рука об руку зі стратегіями, які поліпшують здоров'я та освіту, зменшують нерівність і стимулюють економічне зростання.

На початку конференції з вітальним словом виступив декан юридичного факультету Білостоцького університету, професор Емиль Пліважевський, котрий акцентував увагу учасників конференції на необхідності в умовах євроінтеграційних процесів обговорити новітні шляхи захисту прав людини та забезпечення безпеки. Також професор підкреслив, що такий захід є, безперечно, чудовою нагодою щиро і відверто обговорити ті виклики і проблеми, які на сьогодні постають перед світовою спільнотою та сформувати нові ідеї, погляди, вектори розвитку, які дозволять досягти позитивного результату у реалізації забезпечення безпеки та захисту прав людини. Він розповів про Білостоцький університет, який був заснований у 1997 році та є найбільшим вищим навчальним закладом на Підляшші за кількістю наукових співробітників та студентів.

У роботі Конференції прийняли участь представники навчальних закладів, практикуючі юристи, іноземні експерти з України, Польщі та США, а також представники ООН.

Донецький юридичний інститут був представлений завідувачем кафедри юридичних дисциплін, доктором юридичних наук, професором Ніколенко Л.М., яка виступила з доповіддю «Проблеми судового захисту прав внутрішньо переміщених осіб в Україні».

В процесі конференції була надана інформація стосовно діяльності Донецького юридичного інституту МВС України у м. Кривий Ріг та м. Маріуполі, визначені особливості інституту як вишу-переселенця. Діяльність та розвиток Донецького юридичного інституту як вишу-переселенця виявила жвавий інтерес з боку учасників конференції. Було задано багато питань стосовно механізму переміщення інституту та його розвитку у двох областях України, формування законодавчої бази щодо захисту прав не тільки внутрішньо переміщених осіб, а також державних інституцій тощо.

Результатом поїздки є домовленість щодо подальшої співпраці між Донецьким юридичним інститутом МВС України, Білостоцьким університетом та Американською асоціацією кримінології, а також укладення меморандуму про співпрацю між навчальними інституціями.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Факультет № 2