Нелегка, небезпечна, справді героїчна шахтарська праця завжди високо цінувалася в українському суспільстві. Це показник найвищого професіоналізму і водночас величезної відповідальності, адже робота шахтаря – це щоденний подвиг.

 Спускаючись у шахту, шахтар залишає на поверхні весь свій страх, тому що під землею йому зовсім немає місця. Бере з собою надію і любов, бо знає, що це те єдине, яке не залишить його навіть там, під землею. І йде робити свою справу.

Гірницька справа завжди вимагала мудрості і хороших продуманих рішень. Вона не терпить легковажності і не прощає помилок. За даними на території Київської Русі початок гірничої справи було покладено вже у другій половині XV століття. Перша експедиція в Печерський край для пошуків корисних копалин вирушила за наказом Великого князя московського Івана III у 1491-му році. Перегортаючи історію, зазначаємо, що гірнича справа до кінця XIX століття посіла одне з центральних місць в ряду інших ключових галузей промисловості.

У середині XX століття, а точніше 10-го вересня 1947-го року в СРСР, відзначаючи високі заслуги і внесок гірників у широку індустріалізацію країни, за клопотанням міністрів вугільної промисловості Радянського Союзу Оніка Д. Г. та Засядька А. Ф. було затверджено офіційне професійне щорічне свято День шахтаря, святкування якого було встановлено на останню неділю серпня. Вперше святкування Дня шахтаря було проведено 29-го серпня 1948-го року. Добра традиція святкування Дня шахтаря збереглася і після повернення суверенітету колишнім союзним республікам. Так, за вже укладенною традицією, відзначають своє професійне свято гірники Білорусі та Росії, Киргизстану та Казахстану. В Україні цей День був закріплений відповідно до нового законодавства по Указу Президента України від 16-го серпня 1993-го року № 304/93, продовжуючи святкуватися щорічно в останню неділю серпня.

Для гірницьких районів і міст, а в Україні – це Донеччина, Дніпроперовщина та її індустріальне серце Криворіжжя, Львівщина та Волинь – День шахтаря давно став одним з головних свят.

Колектив Донецького юридичного інституту МВС України щиро вітає всіх шахтарів з професійним святом, бажаємо щоб у ваших будинках панували щастя і добробут, а в регіоні і в країні - стабільність, мир і процвітання. Хай Ваша праця завжди гідно винагороджується, а держава і суспільство відносяться до вас з повагою і турботою. Хай доля буде до Вас прихильна і завжди приносить успіх і удачу!

Дякуємо Вам за щоденну нелегку працю, відданість улюбленій справі, вклад в економічний і соціальний розвиток країни. Зі святом!

Відділ комунікації та міжнародних зв’язків

ДЮІ МВС України

Real time web analytics, Heat map tracking