День міста Донецьк відзначається в останню неділю серпня. Цього дня відзначили 150 років з дня заснування міста.

Місто Донецьк розташоване на сході нашої держави на річці Кальміус. Перші знахідки людських поселень на цій території датуються початком бронзового століття. Тут жили кіммерійці, скіфи, сармати, готи, слов'яни.

Пізніше землі сучасного Донбасу були під контролем Донських козаків. Також в районі Кальміусу розташовувалися поселення запорізьких козаків. Після російсько-турецької війни 1768-1774 років за ініціативи Катерини ІІ проводиться активна колонізація донецьких степів і Приазов'я.

З плином часу на території Донецька було створено багато поселень (с. Олександрівка, с. Семенівка, с. Любимівка та інші). Їх жителі займалися землеробством і тваринництвом. У 1820 році поряд з Олександрівкою було знайдено вугілля, і з тих пір почалося будівництво шахт і видобуток цієї корисної копалини.

Надалі на території с. Олександрівка утворюється місто Юзівка, назване на честь Джона Юза, який заснував там металургійний завод.

Після Жовтневої революції, радянська влада прийшла до Юзівки в 1919 році, до цього моменту місто було зайняте німецькими та білогвардійськими військами. У 1923 році Юзівка переросла у окружний центр.

Наступного року місто перейменували в Сталіно. Кількість жителів на той час становило близько 70 тисяч. Під час Великої Вітчизняної війни Сталіно перебувало в окупації з 26 жовтня 1941 року.

У листопаді 1962 року місто Сталіно було перейменоване в Донецьк, як центр Донецької області, яка названа на честь річки Сіверський Донець.

Прийміть найщиріші вітання з нагоди святкування Дня міста! Це свято об’єднує усіх, кому дороге місто - його вулиці, будівлі, сквери, парки і храми, його героїчне минуле і трудове сьогодення. Ми з вдячністю  згадуємо всіх, хто творив його славетну історію, збагачував  традиції, розбудовував та боронив від ворога. Хай нас завжди об’єднує любов і небайдужість до рідного міста.

 Від усієї душі зичимо місту динамічного розвитку і процвітання. Усім мешканцям нашого славетного краю бажаємо мирного неба, міцного здоров’я, любові, достатку, сімейного тепла, щасливої долі й Божого благословення!

     Хай у кожній домівці панують мир і спокій, збуваються всі заповітні мрії та сподівання. Хай наше місто завжди розвивається, а серед його жителів панують спільна злагода, взаємна повага та щира довіра.

Відділ комунікації та м міжнародних зв’язків

ДЮІ МВС України

Real time web analytics, Heat map tracking