Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0564) 94-70-21

04 жовтня 2019 року представники ДЮІ МВС України від імені ректора ДЮІ МВС України, д.ю.н., професора, Заслуженого юриста України пана Віктора Бесчастного, проректор ДЮІ МВС України, полковник поліції, к.ю.н. пан Микола Панченко та завідувачка кафедри цивільно-правових дисциплін факультету №3 ДЮІ МВС України, к.ю.н. пані Дар’я Піддубна, на запрошення Надзвичайного та Поважного Посла Федеративної Республіки Німеччини пані Анки Фельдгузен долучилися до участі в урочистому прийомі з нагоди Дня Німецької Єдності. Урочистий прийом відбувався у конференц-залі готелю Grand Hotel Ukraine у м. Дніпро. Його учасниками стали представники наукової спільноти Дніпропетровщини, мер міста та губернатор області, представники духовенства та ін. поважні гості.

Захід було відкрито виконанням гімну м. Дніпра, Німеччини та України. Надалі до слова було запрошено Генерального консула ФРН в Україні Штефана Кайля.

З вітальною промовою до присутніх звернулася Посол Федеративної Республіки Німеччини пані Анка Фельдгузен: «Шановні пані та панове, дорогі гості, дорогі друзі Посольства Німеччини, сьогодні ми святкуємо те, що розпочалося з падіння Берлінського муру - возз‘єднання Німеччини! Падіння Берлінського муру належить до тих історичних подій, які чітко пригадуються багатьом людям, не тільки німцям, адже це був     символ Холодної війни. Я сама народилася після зведення муру і ніколи не думала, що колись його більше не буде. Він якось був завжди. Я дивилася вечірні новини у Франції під час свого навчання, коли раптово показали кадри, на яких люди сиділи на мурі, і я на мить подумала, що це, скоріше за все, помилка. Але в 1989 році ще не було поняття fake news, ми вірили новинам; і те, що здалося мені дивом, було дійсно реальністю.

Після цього вечора були довгі перемовини, однак 3 жовтня 1990 року відбулося підписання договору про воз‘єднання Німеччини, і з того часу ми працюємо над тим, аби по-справжньому возз‘єднати Німеччину, сприяти тому, щоб люди, які довгий час жили в розлуці, стали єдиним народом. Це довгий, складний процес, і він все ще досі не завершився.

Дорогі гості, інший день, який я ніколи не забуду, - це 21 лютого 2014 року, успішне завершення Майдану в Києві. Ввечері того дня ми сиділи у Посольстві, у моєму нинішньому кабінеті в Києві. Незважаючи на драматичні події, незважаючи на велику кількість загиблих, були „наче наелектризовані“. „Наелектризовані“ через те, що українці власними силами розпочали новий розділ в історії своєї країни. Новий розділ, який ще більше закріпив Україну на її шляху до Європи, з успішними реформами та реформами, які ще мають стати успішними, алe цей новий розділ супроводжується анексією Криму Росією, що є повним порушенням міжнародного права, і війною на сході, яка була нав’язана цій країні і яка триває вже більше п‘яти років. 

Я щойно приїхала з південного сходу країни, де я побачила лінію розмежування між Маріуполем і Донецьком. Я говорила з багатьма людьми і була вражена, з якою енергією вони дивляться вперед і думають про те, як  непідконтрольні сьогодні території можуть знову стати успішною частиною України, як людей по обидві сторони лінії розмежування можна знову буде возз’єднати. 

І я пишаюся тим, що моя країна так тісно супроводжувала Україну протягом цих п′яти років. І не лише в нормандському форматі та під час Мінських перемовин, у рамках яких ми разом з нашими французькими друзями докладаємо зусиль щодо мирного врегулювання. Також Федеральний уряд підтримує людей в Україні на тернистому шляху реформ. Через проекти, консультування, політичний супровід, а також і грошима. 

Разом з нашими численними партнерами в Україні ми багато досягли: ми допомагаємо найслабшим у суспільстві, які найбільше страждають від війни, дітям і жінкам, але ми також надаємо підтримку великим інфраструктурним об‘єктам, котрі полегшують життя усім. Один проект я хочу зазначити окремо: децентралізація. Цей проект направлений на те, аби надати людям у громадах можливість самостійно приймати рішення, які турбують їх на місцевому рівні, а також нести відповідальність за свій бюджет. Наші партнери, GIZ і U-Lead, супроводжують новооб‘єднані громади в цьому процесі. Можливо, колись цей проект зможе також допомогти в інтеграції окупованих територій на Донбасі в місцеві територіальні одиниці.

Адже я дуже сподіваюся, що Україна також переживе таке диво, яке сталося в Німеччини в 1989 році, що війна завершиться українці перетворять всю свою країну на успішну частину Європи.

Я дуже рада, що через чотири роки я змогла повернутися в Україну. Тож випиймо за німецько-українські відносини і за возз‘єднання Німеччини. Випиймо за мирну, успішну та європейську Україну!».

До вітальних промов були запрошені і мер м. Дніпро Борис Філатов та губернатор області Гліб Пригунов. Пан Борис Філатов зазначив: «Радий вітати на дніпровській землі, у нашому чудовому місті. Насамперед вітаю вас із Днем німецької єдності, котрий ви святкували напередодні. Ми раді, що німецька громада у Дніпрі має дуже активну позицію. Ми багато спілкуємося, є чимало спільних проектів. Є багато можливостей, щоб підсилювати ділові та муніципальні стосунки», – зазначив Борис Філатов. Так, однією із наймасштабніших спільних програм мерії та згаданої громади є QR-гід «німецьким» Дніпром. Маршрут включає 16 будівель міста, проекти яких розробили німецькі архітектори. Додаток дозволяє зокрема самостійно пройтися Дніпром та дізнатися детальну історію цих об’єктів. Міська рада також має партнерство з експертами Німецького товариства міжнародної співпраці (GIZ)».

Для Донецького юридичного інституту МВС України, як виша-переселенця, така зустріч, таке запрошення – чергове засвідчення німецької підтримки. Адже, можливість здійснення освітньої та наукової діяльності на теренах Криворіжжя стала реальною до втілення через тісну, тривалу співпрацю із Німецьким товариством міжнародної співпраці (GIZ). Тож плекаємо надію і на подальшу підтримку та допомогу зі сторони колег, партнерів, друзів Федеративної Республіки Німеччини.

 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 10
 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 10

З повагою, завідувачка кафедри цивільно-правових дисциплін,
к.ю.н., пані Дар’я Піддубн