Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0564) 94-70-21

24-25 жовтня 2019 року у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича пройшла ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні виклики та актуальні проблеми судової реформи в Україні». Конференція проводилася кафедрою процесуального права Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича разом з Німецько-українським об’єднанням юристів, за підтримки проекту ЄС «Право-Justice» та іншими партнерами.

Метою Конференції був пошук рішень з актуальних проблем реалізації судової реформи в Україні з урахуванням міжнародного досвіду, публікація наукових результатів правничих досліджень, обмін науковими результатами та дослідницьким досвідом, встановлення контактів між науковцями України та зарубіжних країн.

Як зазначив Президент Національної академії правових наук України О. В. Петришин у своїх вітальних словах: «Проведення судової реформи в Україні є однією з ключових вимог, на яких наполягає як українське експертне середовище, так і міжнародні партнери України. Позицію щодо необхідності та нагальності перетворень у судовій системі поділяє і українське суспільство. Без сумніву, основним завданням судової реформи є утвердження справедливого суду та вдосконалення вітчизняної судової системи. Проблематика здійснення судової реформи та підвищення ефективності правосуддя завжди була й залишається актуальною серед науковців.»

Також з вітальними словами на відкритті Конференції виступили: доктор фізико-математичних наук, професор, ректор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Роман Петришин; народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань правової політики Валерій Божик; доктор юридичних наук, доцент, завідувачка кафедри процесуального права Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Оксана Щербанюк; доктор права, голова Німецько-українського об’єднання юристів Райнер Бірке та інші поважні гості.

Доктор юридичних наук, професор, академік Національної академії правових наук України Селіванов А.О. підкреслив важливість теми конференції та назвав щорічну зустріч хорошою традицією та чудовою можливістю обговорення нагальних проблем судової влади та спільного пошуку рішень, зокрема з німецькими колегами. В своїй доповіді «Наукове і практичне значення юрисдикційної компетенції та визначення меж публічного правосуддя» академік зосередив увагу на проблемах встановлення та розмежування юрисдикції в цілому, та адміністративної зокрема; ролі права в політичному житті та необхідності внесення змін до Конституції України.

Донецький юридичний інститут МВС України представляла завідувачка кафедри юридичних дисциплін, доктор юридичних наук, професор Ніколенко Л.М., яка виступила з докладом «Удосконалення процесуального законодавства в умовах проведення судової реформи», де окреслила не тільки проблеми процесуального законодавства та запропонувала шляхи їх вирішення.

В обговоренні питань конференції прийняли участь Швецова Л. А., член Вищої ради правосуддя; Марчак В. Я., доктор юридичних наук, професор, заступник Голови Чернівецького апеляційного суду; Ромовська З. В., доктор юридичних наук, почесний професор Академії адвокатури України, заслужений професор Львівського національного університету імені Івана Франка; Фурса С. Я., доктор юридичних наук, професор, завідуюча кафедрою нотаріального та виконавчого процесу Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Стефанів Н.С., доктор юридичних наук, суддя Касаційного кримінального суду в складі Верховного Суду; Муза О. В., доктор юридичних наук, професор кафедри кримінального та адміністративного права Академії адвокатури  та інші.

В цілому, в роботі Конференції взяли участь представники провідних юридичних шкіл України (Києва, Харкова, Львова, Хмельницького, Маріуполя, Одеси), представники Національної академії правових наук України, Верховного Суду, Вищої ради правосуддя України, Верховної Ради України, Національної школи судів України, практикуючі судді, юристи, а також іноземні експерти з Німеччини, Польщі та Молдови.

 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08

Кафедра юридичних дисциплін,

факультету № 2