Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0564) 94-70-21

Цей святий образ пов’язаний з найбільшими історичними подіями, з іменами людей, шанованих народом.

Примітно, що свято ікони Божої матері не відноситься до дванадесяті церковних свят, так що, працювати не забороняється.

Однак віруючі, які шанують цей святий образ, знають, що в цей день все ж краще піти до церкви,помолитися, а не затівати рядкові і важливі справи або прати і прибирати. Вважається навіть, що важка робота в цей день не дає вагомих результатів.

Казанська ікона Божої Матері має дуже цікаву історію. Її було знайдено в ХVІ столітті маленькою дівчинкою Матроною на згарищі великої пожежі, яка знищила частину міста Казані, після того, як уві сні їй тричі з'явилася сама Богородиця і вказала місце, де була прихована ікона.

На місці знайдення ікони було побудовано Богородицький дівочий монастир, де згодом прийняли чернечий постриг Матрона разом зі своєю матір'ю.

З Казанської ікони Божої Матері було зроблено багато списків, а сама ікона прославилася своєю чудотворністю − хворі одужували, сліпі отримували зір, вороги були переможені й вигнані.

Найбільш відомі чудеса заступництва Божої Матері пов'язані з подіями Смутного часу. Благословенні Казанською іконою ополченці на чолі з Кузьмою Мініним і князем Димитрієм Пожарським 4 листопада 1612 року у жорсткій боротьбі звільнили Москву від поляків.

Відділ комунікації та міжнародних зв’язків