Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0564) 94-70-21

“Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування.”

Панас Мирний

9 листопада ми відзначаємо велике свято – День української писемності та мови.

Його встановлено указом Президента України 6 листопада 1997 року «на підтримку ініціативи громадських організацій... в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця».

Нестор Літописець був монахом Києво-Печерського монастиря (бл. 1114 р.), першим давньоруським письменником і літописцем, послідовником творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Автор житій князів Бориса і Гліба, Феодосія Печерського; традиційно вважається одним із авторів «Повісті минулих літ». Саме Нестор увів історію Русі в річище всесвітньої історії.

Народна мудрість стверджує: скільки знаєш мов, стільки разів ти людина.  Без рідної мови жодна людина не здатна повноцінно почувати себе частиною власного народу, його історії та культури. «Мова – це душа народу, а народ без мови – не народ», – говорив Володимир Сосюра.

З гідністю і шаною ми маємо усвідомлювати велику вагу рідного слова й особисту відповідальність за нього перед минулим, сьогоденням і майбутнім.

В умовах, які склалися в нашій країні, українська мова набула особливої ваги – вона стала символом миру і єднання нації.

 Доречні і символічні  мовні змагання «Яка чудова українська мова!» пройшли в загальній бібліотеці  Донецького юридичного інституту МВС України на факультеті №1. Команда «Чайка»: Кравчина О.А. 103в.,Ячмінь Д.М. 102в.,Каргаполов Д.С. 103в.,Тодоров Д.В. 103в., Базарний Б.В. 102в. та команда «Лелека»: Єрмак М.О. 102в.,Грінченко В.О. 102в.,Семеніхін С.А.102в.,Кузнєцов О.Д. 103в.,Жушман Є.О. 103в. мали можливість перевірити свої знання з української мови. Під час заходу присутні прийшли до висновку, що народ, держава, мова – це поняття не роздільні. Без мови немає народу, і  навпаки, без народу не існує мови. Найголовніше в цьому – це і перевірка знань, а також солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово.

  • 01
  • 02
  • 03
  • 01
  • 02
  • 03

Бібліотекар загальної бібліотеки Ірина Гула