Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0564) 94-70-21

Відповідно до Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 року № 580-VIII до основних повноважень поліції належить регулювання дорожнього руху, здійснення контролю за дотриманням Правил дорожнього руху його учасниками та за правомірністю експлуатації транспортних засобів на вулично-дорожній мережі. У разі порушення Правил дорожнього руху співробітники поліції складають відповідні матеріали на винну у скоєнні адміністративного правопорушення особу.

Оформлення поліцейськими адміністративних матеріалів у випадку керування певною особою транспортним засобом у стані сп’яніння регламентовано Кодексом України про адміністративні правопорушення, а також Інструкцією з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженою наказом МВС України від 07.11.2015 року № 1395.

Проте складанню поліцейськими адміністративних матеріалів за ст. 130 КУпАП передує виявлення самого факту перебування водія транспортного засобу або особи, що ним керує у стані сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, а також проведення огляду водія транспортного засобу або особи, яка ним керує на стан сп’яніння.

Розроблені авторським колективом Донецького юридичного інституту МВС України у складі начальника відділу організації наукової роботи кандидата юридичних наук Андрія Червінчука та співробітників науково-дослідної лабораторії з проблемних питань правоохоронної діяльності кандидата технічних наук Юлії Атаманенко і кандидата юридичних наук Євгенії Пилипенко методичні рекомендації «Документування фактів керування транспортними засобами у стані сп’яніння» направлені на надання допомоги співробітникам поліції щодо визначення порядку проведення огляду водія транспортного засобу або особи, яка ним керує на стан алкогольного сп’яніння поліцейськими на місці скоєння адміністративного правопорушення, проведенню (у визначених законодавчо випадках) огляду водія транспортного засобу або особи, яка ним керує на стан сп’яніння в закладах охорони здоров'я, а також допомогти з оформленням відповідних адміністративних матеріалів за ст. 130 КУпАП. Крім того, в методичних рекомендаціях визначено порядок дій поліцейських у випадку відмови водія транспортного засобу або особи, яка ним керує від проходження (відповідно до встановленого порядку) огляду на стан сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Слід зазначити, що викладені у публікації рекомендації можуть бути корисними для співробітників патрульної поліції, працівників, курсантів, студентів та слухачів закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських.

Науково-дослідна лабораторія

з проблемних питань правоохоронної діяльності