Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0629) 515587

24 березня 1882 року німецький мікробіолог Роберт Кох повідомив про відкриття збудника туберкульозу, за що у 1905 році був відзначений Нобелівською премією з фізіології та медицини. Всесвітній день боротьби з захворюванням на туберкульоз відзначається за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я з 1993 року.

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Найчастіше хвороба вражає легені, також може розвиватися патологічний процес в інших органах і тканинах. Лікування туберкульозу складне й вимагає прийому декількох видів антибіотиків протягом тривалого часу. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, третя частина населення планети інфікована, щорічно на планеті виявляють 8-9 млн осіб, які вперше захворіли на цю підступну хворобу, а помирає від неї близько півтора мільйона людей. Одночасно зі світовим співтовариством, відзначають день боротьби із захворюванням на туберкульоз і в Україні (Указ Президента від 22 березня 2002 року). Хоча за критеріями ВООЗ епідемію цієї хвороби в Україні подолано, наша країна все ж віднесена до групи країн з високим рівнем захворюваності на туберкульоз.

Сьогодні ми з великою вдячністю звертаємось до відважних лікарів минулого і сьогодення, які безстрашно, інколи ціною власного життя борються з цим підступним захворюванням. Серед відомих людей, які загинули від туберкульозу були Леся Українка, Антон Чехов, Генріх Гейне,  Федір Достоєвський, Емілі та Шарлота Бронте.   

Слід пам’ятати, що при туберкульозі порушуються сон і апетит, підвищується температура, з'являється втомлюваність, збудження нервової системи, кашель, «нічні поти», схильність до застуд. Лікування має проводитись під наглядом лікаря. Особливо важливо звернутися до лікаря на початку захворювання, коли успіх лікування найбільш імовірний. Тому так необхідно своєчасно проходити медичні огляди, в тому числі і флюорографію органів грудної клітки, яка фактично, поруч з аналізом харкотиння, є основним ме­тодом діагностики туберкульозу легенів.
Важливо проходити обстеження на туберкульоз людям із груп ризику: хворим на діабет, хронічні неспецифічні захво­рювання легенів, імунодефіцити, алкоголізм, наркоманію, виразкову хворобу шлунка. Серед них туберкульоз виявля­ють у 6-7 разів частіше, ніж серед населення загалом.
Велику увагу слід приділити запобіганню зараження тубер­кульозом дітей. Важливо, щоб у вашу оселю проникали сонячні промені - під їх дією паличка туберкульозу гине. Для профілактики підлогу іноді мийте з дезінфікуючим розчином.  Загартовуйтесь обов'язково повноцінно харчуватись, , особливо доцільні продукти, які містять білок: м'ясо, риба, яйця, молочні продукти, горіхи, бобові, соя. Слідкуйте за реакцією Манту, на сьогодні цей метод вияв­лення туберкульозу залишається основним.

Пам'ятайте, що туберкульоз передається через посуд, через поцілунки, будь-яким по­бутовим способом ( через кров та статевим шля­хом заразитися неможливо).

Будьте здорові!

Відділ комунікації та міжнародних зв’язків ДЮІ МВС України