Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0564) 94-70-21

Розумна взаємодія правоохоронних органів та ЗМІ виступає засобом оптимізації діяльності кожної з цих структур: для ЗМІ — це можливість удосконалити інформування громадськості з питань боротьби зі злочинністю (в тому числі забезпечити необхідну відкритість діяльності правоохоронних органів), а ще така взаємодія допомагає формувати правосвідомість та правозацікавленість населення. Для правоохоронних органів — це перш за все спосіб одержання допомоги від населення у вирішенні своїх завдань і засіб розширення джерел інформації, необхідної для виконання певних функцій.

Століття тому М. Гросс писав із цього приводу: "Тісний зв'язок між судовим слідчим і періодичним друкованим виданням полягає в спільності їхніх завдань. Перший веде боротьбу зі злочинами та з тим, що з ними нерозривно пов'язане, тим, що спонукає до їх здійснення. Та й періодичні друковані видання здебільшого прагнуть такої ж мети"

Але чи завжди медійники та поліцейські знають, як правильно спілкуватися між собою, для того щоб у результаті достовірно донести інформацію до громадян?

Дуже часто журналісти недостовірно трактують інформацію від правоохоронних органів, а інколи поліцейські відмовляються від коментарів взагалі й у результаті у ЗМІ з'являється інформація яка не зовсім відповідає дійсності. Чи правильно це? Питанням взаємодії правоохоронних органів зі ЗМІ почали цікавитися ще в 70—80 рр. минулого століття. Неабияким важливим аспектом такої взаємодії є навчання ще курсантів, як спілкуватися зі ЗМІ під час виконання службових обов'язків.

У Донецькому юридичному інституті МВС України до такого питання ставляться відповідально. Нещодавно було підписано меморандум про співпрацю с "Маріупольським телебаченням". Медійники разом з курсантами та курсантками будуть навчатися комунікації та медіаграмотності на конкретних прикладах та досвіді.

Запрошуємо представників мас медіа, юристів та правоохоронців долучитися до дискусії у наших соцмережах стосовно того, чи потрібен реальний кодекс професійної взаємодії між журналістами та поліцейськими. Чекаємо на ваші думки!

  • 01
  • 02
  • 03
  • 01
  • 02
  • 03

Відділ комунікації та міжнародних зв’язків