Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0564) 94-70-21

Міністерство освіти і науки України повідомило, що з 12 березня 2020 року в Україні було запроваджено тритижневий карантин для усіх закладів освіти.

Перед педагогами постало чергове непросте завдання – як організувати продуктивний освітній процес дистанційно. Окрім офіційних рекомендацій від Міністерства, є просте розуміння – є навчальні плани, яким потрібно слідувати, а до кінця навчального року лишилось не так багато часу. Як впоратись із цією непростою ситуацією?

Керівництво Донецького юридичного інституту МВС України підійшло до рішення цього питання комплексно, впровадивши в учбовий процес елементи дистанційного навчання.

Більш детально про організацію дистанційного навчання в ДЮІ ми попросили розповісти Сергія Чумака, завідувача інформаційно-технічного відділення навчально-методичного відділу Донецького юридичного інституту МВС України.

  • Пане Сергію, як налагоджена система дистанційного навчання в інституті на період карантину?

— Коли виникає вимушена і нагальна потреба дистанційного навчання, на допомогу приходять сучасні технології. Для того, щоб студенти та курсанти мали можливість безперервно навчатися, ми налагодили навчальний процес на базі «Сайту дистанційного навчання ДЮІ», доступ до якого мають 100% викладачів та здобувачів вищої освіти нашого інституту. Для зручності, у кожного зареєстрованого користувача є можливість увійти в свій особистий кабінет. Всього на веб-порталі розміщена інформація біль ніж з 300 дисциплін, методична та інша література. Після вивчення тем у студентів, курсантів та слухачів є можливість пройти онлайн-тестування і одразу автоматично отримати оцінку за вивчений матеріал у віртуальний журнал. Це швидко і зручно. Також останнім часом ми стали проводити онлайн-вебінари з можливістю двостороннього спілкування. Відео з веб-бінарів буде зберігатися на сайті. Окремо хочу відмітити, що сервіс онлайн-вебінарів був розроблений нами самостійно на базі безкоштовного програмного забезпечення та серверів інституту.

— Які є особливості навчання на базі веб-порталу?

— Для того, щоб студентам, курсантам та слухачам було зручно орієнтуватися на веб-порталі, ми подумали його лаконічний та продуманий дизайн. Розробили повноцінний функціонал онлайн-тестів, а також на регулярній основі продовжуємо працювати над оновленнями. Віртуальні кабінети викладачів мають інтеграцію з особистим кабінетами здобувачів вищої освіти. Зручно, що науково-викладацький склад має можливість задати домашнє завдання з будь-якої теми і контролювати його виконання дистанційно, змінювати крайній термін виконання завдань. Окрім цього, слідкувати, коли саме було виконано завдання конкретним здобувачем вищої освіти і аналізувати статистику успішності.

Пане Сергію, які, на вашу думку, основні переваги дистанційного навчання під час карантину?

— На сьогоднішній день, склалася така ситуація, що дистанційне навчання як для нашого закладу вищої освіти зі специфічними умовами навчання, так і для усіх інших закладів освіти України, є вимушеною мірою. І ми робимо усе можливе, щоб навчальний процес відбувався якісно і безперервно. А найголовніша перевага такого навчання — можливість продовження учбового процесу в умовах ізольованості, не піддаючи ризику здоров’я наших студентів, курсантів, слухачів та викладачів.

Відділ комунікацій і міжнародних зв’язків спільно
з Сергієм Чумаком,
завідувачем інформаційно-технічного відділення навчально-методичного відділу ДЮІ МВС України