28 квітня важлива дата в житті  Донецького юридичного інституту – день його заснування. За роки своєї історії заклад вищої освіти пройшов шлях успішного становлення та розвитку. Сьогодення стало періодом серйозних випробувань на міцність та витримку. Однак у 2020 – рік свого 59-річчя, колектив закладу вищої освіти може впевнено стверджувати: «Донецький юридичний інститут – це статус перевірений часом». Але згадаємо, з чого все починалось…

Гортаючи сторінки історії…

Славетна історія нашого закладу вищої освіти бере початок з 1961 року, коли за наказом Міністра внутрішніх справ Української РСР було створено Сталінську (Донецьку) середню спеціальну школу міліції МВС УРСР, до якої було переведено курсантів Київської середньої спеціальної школи міліції МВС СРСР для продовження навчання на 2 курсі новоствореного начального закладу.

1964 році заклад освіти передислоковано з невеличкого селища і школа отримує свою постійну прописку у Київському районі м. Донецька до 2014 року.

У 1992 році школу міліції було реорганізовано спочатку у Донецьке училище міліції МВС України, а з 8 лютого 1993 року (що є датою набуття статусу закладу вищої освіти) на базі Донецького відділення заочного навчання Української академії внутрішніх справ та Донецького училища міліції було створено Донецький інститут внутрішніх справ при Донецькому державному університеті, який у 2004 році отримав сучасну назву - Донецький юридичний інститут МВС України. З вересня 2005 до вересня 2007 заклад вищої освіти будо іменовано як Донецький юридичний інститут Луганського державного університету внутрішніх справ ім. Е.О. Дідоренка.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27.07.2011 «Про реорганізацію мережі вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ» Донецький юридичний інститут виділено зі складу Луганського державного університету внутрішніх справ ім. Е.О. Дідоренка. Наказом МВС України від 28.07.2011 «Про реорганізацію вищих навчальних закладів МВС» заклад вищої освіти іменований Донецький юридичний інститут МВС України.

До успіхів, через випробування

Через напружену суспільно-політичну ситуацію, що склалася у Донецькій області, в 2014 році Донецький юридичний інститут переживає не легкі часи. У липні 2014 року заклад вищої освіти тимчасово переведено з м. Донецька до м. Маріуполь Донецької області та розміщено на базі Маріупольського училища професійної підготовки працівників міліції, а вже з жовтня 2014 року відповідно до наказу МВС України передислоковано до м. Кривого Рогу та розміщено в приміщенні Центру спеціалізації Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ.

У березні 2015 року інституту Криворізькою міською радою надано будівлю за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Степана Тільги (Революційна), 21, для розміщення Головного навчального корпусу інституту, де натепер здійснюється повноцінний навчальний процес. У корпусі діють навчальні аудиторії, лекційні зали, кабінетів для викладачів, загальна бібліотека інституту та кабінети для адміністративного підрозділу інституту, а також здійснюють підготовку юристів, правоохоронців, управлінців, фахівців з економічної безпеки підприємств на факультеті № 3 (юридичний) та факультеті № 4 (заочного та дистанційного навчання працівників Національної поліції України). Також повноцінно функціонує гуртожиток, в якому на сьогодні проживають 30 чоловік. До початку нового навчального року 2016-2017 відкрито додатковий гуртожиток на вул. Степана Тільги (Революційній), 23, в якому розмістилися ще 70 студентів денної та заочної форми навчання.

Крім того, за клопотанням інституту у березні 2016 року Криворізькою міською радою було додатково надано приміщення колишньої загальноосвітньої школи за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Співдружності, 92а, у якому проведені ремонтні роботи для можливості розпочати навчання. Будівля має значний потенціал: численні навчальні аудиторії, актова зала, бібліотека, гуртожиток для курсантів на 350 осіб, їдальня, 2 спортивних зали та площадки, тир. Навчальні аудиторії площею більше 2000 кв. м та прилегла територія, що складає 5 га.

Інститут, передислокований до міста Кривого Рогу Дніпропетровської області, здійснив свій перший набір курсантів у 2016 році де й нині здійснюється підготовка фахівців на факультеті № 1 (підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції України). Підготовка фахівців здійснюється за державним замовленням освітнього ступеню «бакалавр» спеціальності «Право» та «Правоохоронна діяльність» для органів досудового розслідування, підрозділів кримінальної поліції та підрозділів превентивної діяльності, а також — за освітнім ступенем «магістр» за спеціальністю «Право» для органів досудового розслідування.

З упевненістю — у майбутнє

Протягом останнього часу не зважаючи на труднощі та складнощі, які виникали в нових умовах, інститут не лише зберіг своє добре ім’я і традиції, прожив період оптимізації і зараз активно розвиватися у всіх напрямках своєї діяльності, відновлюючись і розширюючись вже на теренах Криворіжжя. Сьогодні інститут збільшує свій науковий та науково-педагогічний потенціал.

За ініціативою громади м. Маріуполь та особисто Маріупольського міського голови Вадима Бойченка 18 жовтня 2016 року відбулося підписання меморандуму між навчальними закладами Донеччини, Маріупольською міською радою та ГО «Фонд розвитку Маріуполя» про необхідність духовного, культурного, освітнього та наукового збагачення міста, особливе місце в якому відведено відновленню діяльності Донецького юридичного інституту МВС України в Донецькому регіоні як закладу вищої освіти зі специфічними умовами навчання, який здійснює підготовку фахівців правоохоронців та юристів для всіх сфер суспільного життя.

Так, відповідно до наказу МВС України 29 січня 2018 року створено факультет № 2, який здійснює підготовку за спеціальностями «Право» та «Правоохоронна діяльність» за освітнім ступенем «Бакалавр».

Також у місті Маріуполь функціонує Маріупольський центр первинної професійної підготовки «Академія поліції» Донецького юридичного інституту МВС України, який увійшов до структури вишу-переселенця в межах реалізації положень «Концепції реформування освіти в Міністерстві внутрішніх справ України», ухваленої в листопаді 2016 року. Основна мета діяльності «Академії поліції» полягає в належному забезпеченні первинної професійної підготовки осіб, яких вперше прийнято на службу в поліцію. На підставі ліцензії Міністерства освіти і науки України  Маріупольський центр первинної професійної підготовки «Академія поліції» Донецького юридичного інституту МВС України провадить освітню діяльність у сфері професійно-технічної освіти за професією КП 5162 Поліцейський (за спеціалізаціями) з ліцензованим обсягом 300 осіб.

Вагомим зрушенням у вирішенні цього питання стало формування фонду навчальних приміщень. Так, Маріупольська міська влада 16 травня 2017 року передала на баланс Донецького юридичного інституту три будівлі, які розташовані за адресою: м. Маріуполь, проспект Будівельників 145, вул. Луніна, 89 та вул. Нахімова, 7 загальною площею 16000 кв. м., призначення яких – стати навчальними корпусами для підготовки майбутніх офіцерів поліції та цивільних юристів.

Тож можна впевнено стверджувати, що на сьогоднішній день колектив Донецького юридичного інституту впевнено дивиться у майбутнє, докладаючи всі зусилля задля розвитку рідного закладу вищої освіти.

Шановні колеги та випускники Донецького юридичного інституту МВС України, чекаємо на ваші спогади, пов’язані з нашим закладом вищої освіти.

 

  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05

Відділ комунікацій та міжнародних зв’язків

Донецького юридичного інституту МВС України

Real time web analytics, Heat map tracking