Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0629) 515587

З 12 по 17 травня 2020 року в Україні, в межах Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2011-2020, проголошеного Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН № 64/255 від 10.05.2010, за ініціативи Міністерства охорони здоров’я України та за участі Міністерства внутрішніх справ, Міністерства інфраструктури, Міністерства освіти і науки, інших міністерств та відомств, наукового середовища, Всесвітнього банку, Всесвітньої організації охорони здоров'я, міжнародних та вітчизняних організацій, відбувся І етап Загальнонаціонального тижня безпеки дорожнього руху. Традиційно організаторами Тижня планувалось проведення масштабних заходів у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, однак у зв’язку з пандемією коронавірусу в Україні та світі та запровадженими з цього приводу Урядом країни карантинними заходами, була акцентована увага саме на діяльності національного проекту «Безпечна країна», створеного задля забезпечення в Україні безпечного середовища, у тому числі, на транспорті.

В рамках вищезазначеного проекту Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» спільно з Міністерством освіти і науки України, Міністерством культури та інформаційної політики, за підтримки Державного підприємства «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту МОЗ України» та Моторного транспортного страхового бюро України проводить Всеукраїнський конкурс фото- та відеоробіт для учнів та молоді країни, метою якого є популяризація безпечної поведінки на дорозі, дбайливе ставлення до довкілля. Підведення підсумків конкурсу та нагородження переможців відбудеться у листопаді поточного року в рамках проведення ІІ етапу Загальнонаціонального тижня безпеки дорожнього руху в Україні. Також Міжнародним благодійним фондом «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» спільно з представниками патрульної та ювенальної поліції України було підготовлено відеоурок для школярів зі знання правил дорожнього руху та надання невідкладної допомоги у разі нещасного випадку. Окрім цього по всій території країни протягом Тижня безпеки дорожнього руху проводилась вже традиційна Загальнонаціональна акція «Здай кров – врятуй життя» для надання допомоги постраждалим внаслідок дорожньо-транспортних пригод.

У свою чергу, Донецький юридичний інститут МВС України як заклад вищої освіти, що має багаторічний досвід підготовки правоохоронців-фахівців у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, та постійно здійснює наукові дослідження, науково-практичні та соціально-виховні заходи у сфері безпеки на транспорті, активно долучився до проведення І етапу Загальнонаціонального тижня безпеки дорожнього руху. Так, в рамках Тижня, Донецьким юридичним інститутом було заплановано проведення ІІ Молодіжної науково-практичної конференції «Безпека на дорозі» (14 травня 2020 року, м. Кривий Ріг) та науково-практичного семінару «Сучасні реалії дорожньої безпеки Донеччини» (15 травня 2020 року, м. Маріуполь). Однак, у зв'язку з рішенням Кабінету Міністрів України щодо продовження загальнонаціонального карантину в Україні до 22 травня 2020 року заплановані вищезазначені науково-практичні заходи було об'єднано у Всеукраїнську науково-практичну онлайн-конференцію «Безпека на дорозі», яка відбулась 15 травня 2020 року в онлайн-режимі. Тематичними напрямами роботи онлайн-заходу було висвітлення актуальних питань щодо ролі та місця органів державної влади у системі забезпечення безпеки дорожнього руху, поліцейської діяльності у сфері безпеки на транспорті, порятунку та надання допомоги постраждалим внаслідок ДТП, шляхів попередження дорожньо-транспортного травматизму та інші. Серед учасників Всеукраїнської науково-практичної онлайн-конференції «Безпека на дорозі» були присутні: представники Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області, Головного управління Національної поліції в Донецькій області, співробітники Управлінь патрульної поліції в Дніпропетровській та Донецькій областях, полку патрульної поліції у місті Кривий Ріг, представники Академії патрульної поліції у місті Київ та у місті Кривий Ріг, а також наукова та освітня спільнота України. Доповіді учасників онлайн-заходу мали неабиякий інтерес, адже безпосередньо стосувались актуальних питань, пов’язаних із забезпеченням безпеки дорожнього руху в Україні. Також кожен з присутніх зміг висловити свою точку зору з приводу тематики заходу, поділитися власними враженнями та думками щодо вирішення певних проблемних питань забезпечення транспортної безпеки як на території нашої країни, так й у світі в цілому.

Переконані, що проведення Загальнонаціональних тижнів безпеки дорожнього руху в Україні, активна участь в них та організація заходів у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху Донецьким юридичним інститутом МВС України сприятиме ефективному пошуку методів і способів зниження рівня дорожньо-транспортного травматизму на усій території нашої держави.

Науково-дослідна лабораторія

з проблемних питань правоохоронної діяльності