Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0564) 94-70-21

Міжнародний день безневинних дітей – жертв агресії вперше з'явився в 1983 році. З тих пір щорічно 4 червня весь світ згадує про дітей, які постраждали в результаті військових конфліктів і будь-який інший агресії. Сумно розуміти той факт, що таких дітей в світі дуже багато.

Чому саме 4 червня? Бо ця дата є річницею нальоту авіації Ізраїлю на Бейрут і ряд інших населених пунктів Лівану, в ході якого загинула велика кількість мирних громадян, в тому числі і маленьких дітей. Саме в цей день кожен з нас повинен зрозуміти біль і страждання дітей усього світу, які піддаються фізичному і морально-психічному насильству.

На жаль, така трагічна й сумна тема торкнулася й України. Сумно, але біль і страждання дітей на Сході України не можливо передати нічим. З початку бойових дій на Донбасі зникло 56 неповнолітніх. Деякі з них й до сьогодні залишаються в розшуку. Збройний конфлікт і досі триває, не вщухають обстріли й ситуація залишається загостреною, тому кількість невинно постраждалих дітей зростає. Вони закінчують школи під канонаду, відвідують дитячі садочки у містах, які знаходяться на лінії розмежування, деякі з них неодноразово потрапляли під обстріли й, на превеликий жаль, діти гинули від підступних ворожих обстрілів.  Варто лише згадати «чорну суботу» 2015 року у м. Маріуполь. Артилерійський обстріл мікрорайону Східний – це трагічна та кровава подія, яка не дала ніяких шансів на щасливе майбутнє багатьох маленьких громадян. У той страшний день загинуло 33 людей, постраждало понад 300, багато з них – діти. Одна з постраждалих дівчат зображена на муралі «Мілана» у Маріуполі. На стіні 15-поверхової будівлі по проспекту Миру зображений портрет Мілани Абдурашитової - шестирічної маріупольської дівчинки, життя якої скалічила війна. Тієї страшенної зими 2015 року загинула її мама - вона накрила собою дочку. Дівчинка дивом вижила, але втратила ніжку. Вона перенесла кілька операцій, й проходила реабілітацію у психологів.

Війна не обирає, в кого забрати життя – у дорослої людини чи у дитини, і ми маємо про це пам’ятати, адже діти – це наше майбутнє!

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 01
  • 02
  • 03
  • 04

Помічниця ректора з гендерних питань

Ганна Бойцова