Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0629) 515587

«Грандіозні речі робляться грандіозними засобами.

Одна природа робить велике даром»

Герцен А. І.

«Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами» — таке попередження у звернені надійшло 11 травня 1971 року генеральному секретареві ООН від 2200 діячів науки та культури з 23 країн світу. Вже у 1972 році у Стокгольмі відбулася Всесвітня конференція із захисту навколишнього середовища, на якій були присутні повноважні представники 113 держав. Учасники конференції ухвалили рішення щодо щорічного проведення Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища 5 червня.

Всесвітній день охорони довкілля є для Організації Об’єднаних Націй одним з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем навколишнього середовища, а також стимулювати політичний інтерес і від­повідні дії. Він має на меті принести людський чинник у ви­рішення питання охорони навколишнього середовища, дати народам світу можливість активно сприяти стійкому і спра­ведливому розвитку, стимулювати розуміння того, що основною рушійною силою зміни підходів до природоохоронних питань є громади, роз’яснювати корисність партнерських від­носин, щоб в усіх країн і народів було більш безпечне і бла­гополучне майбутнє.

Охорона навколишнього природного середовища – нова форма взаємодії людини і природи, яка являє собою систему державних і суспільних заходів (технологічних, економічних, адміністративно-правових, просвітницьких, міжнародних), спрямованих на гармонійну взаємодію суспільства й при­роди, збереження й відтворення природних ресурсів і діяльність екологічних співтовариств в ім’я сучасних і майбутніх поколінь. Сьогодні екологічні проблеми стоять у ряді най­важливіших і визначають рівень благополуччя всієї світової цивілізації.

Заходи до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища проводяться у більшості країн світу як на дер­жавному рівні, так і на рівні громадських організацій, ко­лективів навчальних закладів, шкіл. По-різному відзначають Всесвітній день охорони навколишнього середовища, вуличними мітингами, парадами велосипедистів, конкурсами творів і плакатів у школах, «зеленими» концертами, посадкою дерев, прибиранням територій, а також безліччю інших способів. Цей день — прекрасна нагода зробити хоч один крок до покращення стану довкілля. Кожен для себе повинен знайти його сам. Дехто відмовиться сьогодні від поїздки транспортом, хтось посадить дерево, а інший нарешті прибере сміття в своєму дворі.

Давайте згадаємо, що ми всі живемо на одній планеті і забруднюючи природу ми шкодимо у першу чергу самим собі та своїм нащадкам. Тому з такої прекрасної нагоди зробимо хоча б один крок на покращення стану довкілля. Разом ми зробимо навколишнє середовище кращим, і надалі не забуватимемо про його охорону та збереження природних скарбів. Пам’ятайте, що лише разом можливо зробити довкілля чистішим, адже наше майбутнє залежить саме від нас!

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Кафедра гуманітарних дисциплін