Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0564) 94-70-21

Свято Трійці, без сумніву, є одним із найвеличніших сучасних християнських свят.

У 2020 році святкування Трійці припадає на 7 червня – п’ятдесятий день після Великодня.  Це свято є одним з 12 найважливіших християнських свят. День Святої Трійці також називають Зеленими святами, або П’ятидесятницею. Храми та власні оселі віряни прикрашають зеленню та квітами.

У Святу Трійцю православна церква згадує сходження Святого Духа на апостолів, а також символізує відкриття Богом своєї триєдиної сутності: Бог-Отець, Бог-Син і Бог-Святий Дух. Ці три сутності в єдності творять світ і освячують його. Також П'ятидесятниця вважається днем народження християнської церкви.

Головна відмінність Трійці – це зелений колір, який символізує все живе і вічне життя. В суботу, напередодні свята, в храмах проводять святу службу. Вона, за традицією, включає в себе Божественну літургію і Велику вечірню. Під час ранкової служби освячують воду, гілочки дерев та траву, якими потім прикрашають храми та будинки.

Гілочки та траву після свята засушують і зберігають протягом року, оскільки існує повір'я, що вони оберігають житло людини від негараздів і хвороб.

Перед святом в будинках обов'язково наводять порядки та готують святковий стіл. Після відвідування служби родина збирається за обіднім столом або відвідує рідних. Увечері організовують святкові гуляння на природі.

Тож нехай яскраве світло цього радісного свята осяє світ теплом і подарує благодать, віру та щастя кожному!

  • 01
  • 02
  • 03
  • 01
  • 02
  • 03

Відділ комунікації та міжнародних зв’язків