Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0564) 94-70-21

Четвертого липня американці відзначають найбільше державне свято – День Незалежності.

Свято нагадує про те, що 4 липня 1776 було підписано Декларацію незалежності від Британської імперії. У цей день тринадцять штатів східного узбережжя Америки проголосили незалежність від Британської імперії і перестали бути її колоніями. Декларацію Незалежності було одноголосно підтримано на конгресі в Філадельфії.

В документі наводився перелік претензій колоністів до метрополії, які подавалися як безпосередні причини для надання США суверенітету. Серед них – пряме втручання в справи американців, перешкоджання повноцінній роботі судів, бюрократичний тиск і розростання адміністративного апарату, надвисокі податки, нерівність громадян колонії та безпосередньо самої Великої Британії. Окрім цього, в документі прямо зазначалося: «Король зрікся своєї влади тут, проголосивши нас поза своєю охороною і започаткувавши проти нас війну». Це був потужний аргумент для незалежності, адже колоністи були позбавлені патерналістських вигод від перебування в складі Британської імперії, а тому ніщо вже не утримувало їх під владою короля. Навіть більше, американці звинувачували британського монарха в злочинах проти народу за океаном: «Він плюндрує наші моря, грабує наші узбережжя, спалює наші міста, відбирає життя у наших людей». Серед підписантів Декларації був і майбутній президент США Томас Джефферсон. Це стало першим кроком до офіційного визнання США як самостійної держави. Вперше в офіційному документі колонії іменувалися Сполученими Штатами Америки. З того часу, день Четвертого липня став днем незалежності та свободи усіх американців. День Незалежності вважається днем народження Сполучених Штатів як вільної і незалежної країни. Більшість американців називають це свято просто за його датою –  «Четверте липня».

Перші святкування розпочались практично одразу після проголошення Декларації і відзначались публічними читаннями Декларації та військовими парадами. Найбільш витонченими і першими організованими були святкування в Філадельфії в 1777 році. Багато з елементів святкування в Філадельфії згодом стали традицією. Так, наприклад, серед традицій, започаткованих на святкуваннях в Філадельфії 1777 року, є вшановування кольорів прапора, проведення параду, а також феєрверки. Там же заклалась і традиція проголошувати тости – по одному тосту за кожний штат.

Зараз невід’ємною частиною святкування є проголошення промов, святкові заходи, паради і, звичайно, шоу феєрверків, які проводяться практично у всіх містах Сполучених Штатів.

Кафедра іноземних мов