Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0564) 94-70-21

«Яке прекрасне, рідне слово!

Воно не світ, а всі світи».

В. Сосюра

9 листопада в Україні відзначають надзвичайно важливе свято ‒ День української писемності та мови.

Цього ж дня, за православним календарем, вшановують пам'ять Преподобного Нестора-Літописця, монаха Києво-Печерського монастиря, першого давньоруського письменника і літописця ‒ послідовника видатних творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Він традиційно вважається одним з авторів «Повісті минулих літ» і якого називають основоположником письмової української мови - «батьком українського письма». 

Цього дня у батьків доброю традицією було поставити у церкві свічку перед образом Нестора-Літописця і помолитися, щоб він допоміг дитині в навчанні.

Також з 2000 року в цей день в прямому ефірі «Українського радіо» транслюють «Диктант національної єдності», який може написати будь-який бажаючий.

З нагоди свята загальна бібліотека запрошує всіх ознайомитися з друкованими матеріалами про розвиток української мови з представлених книжкових виставок: «Там де живе рідна мова ‒ живе український народ», «Рідна мова з пісні і любові». Ці виставки спрямовані на підтримку української мови, її вивчення, розвиток і популяризацію та водночас демонстрацію її багатства та краси, тому що мова , як і Україна, ‒ починається з кожного з нас. Українська мова  дісталась нам у спадок від наших пращурів, а ми мусимо передати її нащадкам.

  • 01
  • 02
  • 01
  • 02

Колектив загальної бібліотеки ДЮІ