Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0564) 94-70-21

Факультет №1 - м.Кривий Ріг (підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції України) - здійснює підготовку фахівців за державним замовленням освітнього ступеня "бакалавр"та "магістр" на денній формі навчання за спеціальностями:

Здійснює підготовку фахівців за державним замовленням освітнього ступеня «бакалавр» та «магістр» на денній формі навчання за спеціальностями :

  • ПРАВО (спеціалізація – досудове розслідування), термін навчання 4 роки.
  • ПРАВООХОРОННА ДІЯЛЬНІСТЬ (спеціалізація – кримінальна поліція,превентивна діяльність),термін навчання 3 роки.

 

Курсанти зазначеної спеціальності також навчаються за освітньою програмою "2 роки – курсант денної форми навчання 1 рік слухач заочної форми навчання", яка передбачає навчання 2 року на посаді курсанта денної форми навчання та на третьому році навчання курсанти відряджаються для проходження служби до лав Патрульної поліції України,одночасно переводячись для подальшого навчання на заочну форму (факультету № 4).

 

 

Склад факультету №1

 

 

т.в.о. Декана факультету,
кандидат юридичних наук,
підполковник поліції,
Лопатін Станіслав Володимирович

Біографічна довідка:

Народився - 6 квітня 1965 року. З 1989 по 2011 рр. займав посади в оперативних підрозділах органів внутрішніх справ міста Кривого Рогу. З 2011 по 2015 рр начальник лінійного відділу на станції Кривий Ріг-Головний УМВС України на Придніпровській залізниці.

У 2019 році призначений заступником декана факультету №1 з навчально - методичної роботи Донецького юридичного інституту МВС України. Натепер тимчасово виконує обов"язки декана. 

 

Співробітники факультету № 1:

Фахівець факультету: майор поліції Кузовлев Євгеній Юрійович

Фахівець факультету: майор поліції Скрябін Олександр Олександрович

Фахівець факультету: майор поліції Романов Михайло Михайлович

Фахівець факультету: капітан поліції Стельмах Максим Олександрович

Фахівець факультету: капітан поліції Владов Дмитро Володимирович

Фахівець факультету: Тріфонов Олександр Васильович

Фахівець факультету: Кравцов Олександр Геннадійович

 

До складу факультету включено 4 кафедри:

 

КАФЕДРА ОПЕРАТИВНО-РОЗШУКОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Завідувач кафедри - кандидат юридичних наук, майор поліції Шапарь Артем Олександрович.

 

КАФЕДРА КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВИХ ДИСЦИПЛІН ТА СУДОВИХ ЕКСПЕРТИЗ

Завідувач кафедри – кандидат юридичних наук, доцент, полковник поліції Волобуєва Олена Олексіївна.

 

КАФЕДРА АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВИХ ДИСЦИПЛІН

Завідувач кафедри – кандидат юридичних наук, доцент, підполковник поліції Мердова Ольга Миколаївна.

 

КАФЕДРА ТАКТИКО-СПЕЦІАЛЬНОЇ ПІДГОТОВКИ

Т.в.о. завідувача кафедри – кандидат юридичних наук, майор поліції Цуркан Олексій Петрович.

 

 

 Співпраця з практичними органами, організаціями, установами

 

Факультет № 1 Донецького юридичного інституту МВС України на постійній основі взаємодіє з практичними підрозділами Національної поліції України, а також відомчими організаціями та установами системи Міністерства внутрішніх справ України.

Так, з метою співпраці, факультет № 1 надсилає для проходження навчальної практики та стажування курсантів та слухачів факультету для опанування практичних навичок роботи в підрозділах Національної поліції, а також закріплення теоретичних знань на практиці.

У розрізі співпраці з відомствами системи Міністерства внутрішніх справ України, постійний особовий склад факультету № 1 надає пропозиції щодо розробки планів діяльності системи, виконання завдань та вирішення нагальних проблемних питань в діяльності Національної поліції України.

Також факультет № 1 постійно взаємодіє з органами місцевого самоврядування, як в м. Кривому Розі, так і в м. Маріуполі, з метою забезпечення охорони публічного порядку та безпеки під час масових та урочистих заходів в містах.

 

Історія створення та розвитку факультету №1

За 59-річну  історію Донецький юридичний інститут  Міністерства  внутрішніх справ України по праву став флагманом відомчої освіти. Плинув час, змінювались назви навчального закладу, втім одне залишалось незмінним – його авторитет.

Історія становлення інститут бере свій відлік від 28 квітня 1961 р., і саме ця дата стала днем народження Донецького юридичного інституту як навчального закладу МВС.

Для інституту не є новиною набір курсантів. Ще перебуваючи у місті Донецьку, інститут здійснював набір на чотири факультети:

- факультет «Підготовки фахівців для експертно-криміналістичних та слідчих підрозділів»;

Факультет здійснював ступеневу підготовку фахівців для органів внутрішніх справ (для слідчих підрозділів та експертної служби МВС України) за денною формою навчання на базі повної загальної середньої освіти, за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр», «магістр», з напряму підготовки «Правознавство» (спеціалізації «Слідство», «Слідчі з розслідування ДТП», «Судова експертиза»).

- факультет «Підготовки фахівців для підрозділів кримінальної міліції»;

Факультет здійснював підготовку фахівців для оперативних підрозділів органів внутрішніх справ на базі повної загальної середньої освіти, освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» за напрямами підготовки «Правознавство» та «Правоохоронна діяльність».

- факультет «Підготовки фахівців для підрозділів міліції громадської безпеки»;

Факультет здійснював ступеневу підготовку фахівців для підрозділів міліції громадської безпеки за денною формою навчання освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» за напрямами підготовки «Правознавство» та «Правоохоронна діяльність»; освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр» за спеціальністю «Правоохоронна діяльність» (денна форма, термін навчання 1 рік 8 місяців).

- четвертий відокремлений – факультет «Підготовки фахівців для підрозділів ДАІ.

Однак, 2014 рік вніс свої корективи. У зв’язку з неспокійною суспільно-політичною ситуацією на Сході України, Донецький юридичний інститут передислоковано спочатку до м. Маріуполь Донецької області, а згодом до м. Кривий Ріг Дніпропетровської області. На той момент в інституті було оптимізовано усі факультети. Завдяки наполегливій та злагодженій роботі колективу на чолі з ректором - професором Віктором Миколайовичем Бесчастним, докладено значних зусиль для відновлення та подальшого розвитку ВУЗу.

Таким чином, у 2016 році було створено факультет підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції України (далі факультет № 1) Донецького юридичного інституту МВС України у м. Кривому Розі, який здійснює підготовку поліцейських за всіма напрямками діяльності, які перераховано вище.

За клопотанням інституту у березні 2016 року Криворізькою міською радою було надано цілісний навчальний комплекс за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Співдружності, 92а, в якому на теперішній час проходять навчання курсанти. Будівля має значний потенціал: численні навчальні аудиторії, актова зала, бібліотека, гуртожиток для курсантів на 350 осіб, їдальня, 2 спортивних зали та площадки, тир. Навчальні аудиторії площею більше 2000 кв.м. та прилегла територія, що складає 3 га. Загальна територія складає 7964 кв.м.

Навчально виховний комплекс Факультету №1 має сучасну матеріально-технічну базу. Для відпрацювання практичних навичок функціонують навчально-тренувальні полігони один з яких — лазерний мультимедійний тир «Рубін», віртуально ситуативний 3D конструктор, центр психодіагностичної діяльності, а також працюють декілька унікальних навчальних аудиторій  для проведення практичних занять.

До послуг курсантів численні спортивні секції, борцівські, тренажерні та спортивні зали, літній багатофункціональний спортивний комплекс із майданчиками для виконання гімнастичних вправ, гри у футбол, волейбол, баскетбол.

На факультеті №1 готують фахівців за державним замовленням, де надається ступень вищої освіти «бакалавр» і «магістр», за спеціальностями «Правоохоронна діяльність», «Право». Факультет №1 включає спеціалізацію, як досудове розслідування, кримінальну поліцію та підрозділи поліції превентивної діяльності.

Навчання на факультеті №1 здійснюється за денною формою. Підготовка кадрів для підрозділів кримінальної поліції, превентивної діяльності, органів досудового розслідування здійснюється на основі повної загальної середньої освіти (термін навчання – 3 та 4 років в залежності від спеціальності).

Факультет №1, як і інші факультети Донецького юридичного інституту здійснює широке міжнародне співробітництво з багатьма правоохоронними підрозділами та поліцейськими навчальними закладами. На цей час у колі постійних зарубіжних колег ДЮІ 6 країн, у тому числі Німеччина, Білорусь, Азербайджан, Молдова, Словаччина та США. Постійний обмін досвідом під час роботи численних міжнародних конференцій, стажування викладачів, курсантів та студентів за кордоном, участь у спільних проектах говорять про реальність євроінтеграційних процесів, що відбуваються в інституті.

Крім того факультет №1 Донецького юридичного інституту МВС України на постійній основі взаємодіє з практичними підрозділами Національної поліції України, а також відомчими організаціями та установами системи Міністерства внутрішніх справ України.

Курсанти факультету №1 направляються для проходження навчальної практики та стажування в підрозділи Національної поліції для опанування практичних навичок роботи, а також закріплення теоретичних знань на практиці.

У розрізі співпраці з відомствами системи Міністерства внутрішніх справ України, постійний особовий склад факультету №1 надає пропозиції щодо розробки планів діяльності системи, виконання завдань та вирішення нагальних проблемних питань в діяльності Національної поліції України.

У навчальному закладі навчаються курсанти з 18-ти регіонів України, а саме: Донецька, Луганська, Дніпропетровська,  Запорізька, Черкаська, Чернігівська, Миколаївська області та інші. Також в на факультеті навчаються курсанти за спрощених умов зарахування до навчання, а саме за допомогою освітніх центрів «Донбас – Україна» та «Крим – Україна». Зазначеними центрами розроблено порядок прийому здобувачів вищої освіти для осіб з тимчасово окупованих територій.  В Донецькому юридичному інституті за співпрацю із зазначеними освітніми центрами відповідальна Червінчук Світлана Олександрівна, мобільний телефон – 0509325505.