Українська служба Британської телерадіомовної корпорації BBC Україна оголосила перелік книг, що увійшли до списку премії «Дитяча Книга року-2013». Другим у ньому є ім′я Дмитра Білого, автора книги «Козацький оберіг». У Донецькому юридичному інституті Білий Дмитро Дмитрович відомий як доктор історичних наук, доцент, професор кафедри українознавства. Але також Дмитро Білий є неординарним письменником. Він автор багатьох романів, повістей та оповідань, який у своїх творах уміло поєднує реальні історичні матеріали та авантюрно-містичну складову.  Його твори вирізняються гостросюжетністю, яка тримає читачів у напрузі до останньої сторінки.

Дмитро БілийКнига Д.Білого «Козацький оберіг»Роман Дмитра Білого заслужено потрапив до списку премії BBC України та зайняв там почесне  місце. Дія роману «Козацький оберіг» відбувається в XVI сторіччі і поєднує як реальні історичні події з конкретними історичними діячами, так із елементами містики, переплетені з українськими легендами та міфами. Головний герой роману – хлопець Данило, якому приходиться пережити карколомні пригоди для того, щоб зібрати три частини Талісману-Оберегу, який призначений для того, щоб захищати українські землі та український народ. За допомогою своїх друзів козаків він в пошуках складових частин Оберегу мандрує до Криму, Карпат та середньовічного Києва. Під час цих мандрів він переживає безліч небезпечних пригод, рятуючи Оберіг від ворогів. Читачі цього роману отримають можливість познайомитись з маловідомою добою, коли в Україні починало набирати силу козацтво, дізнаються про діяльність таких видатних козацьких ватажків, як Богдан Претвич, Дмитро Вишневецький, ознайомляться з життям давнього Києва, поринуть у чарівний світ українських легенд, відчують невмирущу енергетику українського степу, таємниць козацьких бойових мистецтв та українських кобзарів. Сюжетна лінія роману примусить не відриватися від книги до останньої сторінки.

Роман «Козацький оберіг» рекомендовано для дітей середнього та старшого шкільного віку, про те це зовсім не означає, що він не зацікавить дорослих.

Письменник, що є доктором історичних наук та професором кафедри українознавства, добре знається на тому, про що пише. Наукові праці – це одна справа, а історичний роман – зовсім інше. Спілкуючись з Дмитром Білим, я з′ясував, що в наукових працях він пише «голі факти», як він сам каже. Та тільки в художніх творах Дмитра Білого лишаються відбитки його творчої душі.

Вітаємо Білого Дмитра Дмитровича з номінацією його роману «Козацький оберіг» на премію «Дитяча Книга року-2013» в такій солідній організації як Українська служба Британської телерадіомовної корпорації BBC Україна! Бажаємо нових творчих успіхів та натхнення.

 

 

Інформацію підготував
Василь Валентір

Real time web analytics, Heat map tracking