Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0564) 94-70-21

З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи. День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. Це день, коли всі європейці вшановують загальні цінності: Волю Слова, Демократію, Незалежність, Рівність.

Основна ідея – кожний мешканець континенту, незалежно від своєї національної належності і громадянства, має відчути себе вільним у «Європейському домі».

Відзначення Дня Європи в нашій державі – це підтвердження єдності України та Європи не тільки за географічною ознакою, а і за духом, історією, спільними цінностями, адже український народ є невід’ємною частиною європейської цивілізації.

Головною метою відзначення в Україні Дня Європи є:

- формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України;

- ознайомлення якомога ширшого кола громадськості з європейськими цінностями та традиціями;

- популяризація загального європейського культурного надбання серед громадськості, зокрема, молоді;

- залучення населення регіонів України до діяльності, пов’язаної з інтеграцією країни до ЄС.

З нагоди Дня Європи у Кривому Розі на майданчику біля міськвиконкому пройшов один із етапів кубку України зі стронгмену (спортивні змагання з силової атлетики). До нашого міста завітав український силач, володар титулів «Найсильніша людина України та світу»,  Заслужений майстер спорту України Василь Вірастюк та Президент Федерації стронгмену, чемпіон світу зі стронгмену 2012 року, рекордсмен України та світу Сергій Конюшок. В змаганнях взяли  участь найсильніші спортсмени зі всієї України, криворізьку команду богатирів очолив Роман Сіроманов. До свята також приєднались співробітники, курсанти і студенти Донецького юридичного інституту МВС України.

Разом з біговою спільнотою Криворіжжя взяв участь у благодійному забігу EUROFEST Run на дистанції 9,58 км на підтримку лікування дітей народжених з синдромом Дауна викладач кафедри бойової та спеціальної фізичної підготовки майстер спорту України з гирьового спорту майор поліції Леонід Гаража. Його вихованки під час заходу вміло демонстрували свої досягнення з гирьового спорту. Кафедра ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИХ дисциплін разом з бібліотекою, факультетом №1та №4, з чарівними студентами та курсантами чудово представили Донецький юридичний інститут МВС України у межах відповідних локації: медіко-санітарна, профорієнтаційна, тематична імеджева, зразки форменого одягу та озброєння, екіпіровки сучасного українського поліцейського тощо.

Під час заходу викладач кафедри тактико-спеціально підготовки Голик Володимир Анатолійович разом із курсантами факультету №1 продемонстрували загальні правила застосування спеціальних засобів:кийки, кайданки, бронежилет, шоломи, поясну систему. Всі бажаючі могли приміряти спеціальні засоби, спорядити магазин, а також сфотографуватися.Викладач кафедри розповів про правила зберігання, носіння та застосування спеціальних засобів, а також про використання і застосування вогнепальної зброї.

Медико-санітарна частина надавала у разі необхідності кваліфіковану медичну допомогу.

Молодь Криворіжжя мала змогу поспостерігати за виступом збірної команди Донецького юридичного інституту з гирьового спорту. Серед яких викладач кафедри бойової та спеціальної фізичної підготовки, майстер спорту України з гирьового спорту, майор поліції Леонід Гаража разом з біговою спільнотою Криворіжжя взяв участь у благодійному забігу EUROFEST Run на дистанції 9,58 км на підтримку лікування дітей народжених з синдромом Дауна.

Всі бажаючі отримали детальну інформацію стосовно вступу абітурієнту, навчального закладу, а також отримали іміджеву продукцію.

Гостей парку зустріли учасники вуличного шоу «Театр ходулістів», які є одним із найпопулярніших серед подібних шоу-груп України.
Також у рамках #EUROFEST2019 на головній сцені фестивалю виступили  - гурт «Антитіла» на чолі з лідером гурту Тарасом Тополею, Alyosha, молодіжні та драйвові хлопці з гурту «Каблуками по брусчастке», які були учасниками 8 сезону музичного шоу «Х-фактор».

Під час заходу мешканці та гості міста  поринули в культуру та традиції 7 Європейських країн, яскраві локації яких готує кожний із районів Кривого Рогу.

Цього року, вже за традицією, на святі використовувалася власна валюта «єврики», яку можна було заробити виконавши певні завдання та обміняти їх на лотерейний квиток, за допомогою яких наприкінці свята було розіграно туристичні путівки.

Спортсмени міста Кривого Рогу взяли участь у благодійному забігу на підтримку особливих криворізьких діток, організатор- KrivbassRunClub. Вони ж організували сімейні естафети та лекторії щодо збереження стану здоров'я. Потім відбувся благодійний турнір по бейблейдам, кошти зібрані за участь у ньому благодійний фонд «Сундучок» спрямує на створення дитячої кімнати в культурно-розвиваючому соціальному центрі «Сундучок» (розташований по вулиці Качалова, 12).

Також відбулося урочисте привітання та нагородження Європейськими почесними гостями з міста Кошице Словацької Республіки – під час проведення заходу до сцени були запрошені представники Донецького юридичного інституту у складі: проректора інституту майора поліції Руслана Врадія, курсантів 3-го курсу факультету № 1 підготовки поліцейських рядових поліції Артема Дєдушева та Микити Степанишина, де в урочистій обстановці їх привітав директор Словацько-Європейського культурного товариства «FEMAN», організатор проекту Словацько-Українського форуму «Дні України 2019 в Кошице», уповноваженого міста Кошице з прикордонного співробітництва і співпраці з Україною, Едуард Бураш, а також вручив грамоту колективу закладу вищої освіти за розвиток університетського співробітництва між Україною та Словаччиною, і активну презентацію освітянського співробітництва на території Словаччини в м. Кошице.

В рамках святкування Дня Європи було організовано дві безкоштовні пішохідні екскурсії «Коломоївський гранітний кар’єр та його околиці» та «Садиба Харіна», а також велоекскурсія «Криворізька зона відчуження».

На любителів хенд-мейду чекали майстер-класи з бісероплетіння, петриківського розпису, орігамі, декупажу, виготовлення індивідуальних блокнотів та інші. Крім того, кожен міг взяти участь у майстер-класі з ковальства.

Місце проведення фестивалю перетворилося на Європейське містечко, у рамках якого працювали творчі майстерні, виставки, туристичний майданчик та майданчик толерантності, інформаційні та ігрові палатки, а також інтерактивний стенд опитування, де кожен бажаючий мав змогу залишити власні думки та свої побажання на тему: «Україна – європейська країна» та «Чим Україна і Кіровоградщина може надихнути та збагатити Європу». Проведено вікторини, спортивні естафети, забіг "Біжимо у Європу", квест "Крокуємо до Європи" та конкурс відео-робіт "Україна та ЄС очима молоді".

Було  проведено  культурно-мистецький захід, що дав можливість криворіжцям та гостям міста у цікавому форматі і дружній атмосфері долучитися до європейських цінностей, дізнатися більше про євроінтеграцію, побачити й відчути мультикультурне різноманіття дружньої Європи.

Багаторічній досвід організації Дня Європи в Україні вказує на те, що цей День поступово стає справою державного значення і відіграє непересічну роль у формуванні громадської думки в Україні про майбутнє нашої держави в європейській сім’ї народів.

Відділ комунікації та міжнародних зв’язків