Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0564) 94-70-21

1 серпня у Східному апеляційному господарському суді, м. Харків відбулося засідання Донбаської регіональної ради з питань реформи правосуддя.

У засіданні прийняли участь Довидас Віткаускас, керівник Проекту ЄС «Право-Justice»; Руслан Рябошапка, заступник керівника Офісу Президента України та Тихий Павло, голова Східного апеляційного господарського суду.

Донецький юридичний інститут представляли завідувач кафедри юридичних дисциплін, доктор юридичних наук, професор Л.М. Ніколенко та доктор юридичних наук, доцент кафедри юридичних дисциплін Н.В. Іванюта.

Представники різних правничих професій обговорили пріоритети реформи правосуддя та сектору юстиції. Зустріч була поділена на дві частини. Під час першої частини, Довидас Віткаускас, керівник Проекту ЄС «Право-Justice», Руслан Рябошапка, заступник керівника Офісу Президента України, Андрій Бойко, член Ради з питань судової реформи, член Вищої ради правосуддя (2017-2019 рр.) дискутували разом з представниками Донбаської регіональної ради з питань реформи правосуддя про вдосконалення координації реформ у секторі юстиції.

Темами обговорення було вдосконалення координації реформ у секторі юстиції, а саме: Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки та відповідного Плану дій, включаючи їх середньострокову оцінку; втілення принципу розробки політики «знизу-вгору», децентралізований механізм координації реформ та роль Регіональних рад з питань реформи правосуддя.

Крім того обговорювалися пропозиції щодо захисту прав власності та поліпшення бізнес-клімату, орієнтації органів юстиції на потреби користувачів та надання послуг. Жваву дискусію викликало питання щодо правосуддя для громадян, що мешкають на окупованої території.

Друга частина засідання пройшла в форматі обговорення в міні-групах. Члени Донбаської регіональної ради з питань реформи правосуддя ознайомилися із запропонованим розділом Пріоритетів Реформування Сектору Юстиції та запропонували своє бачення. Завідувач кафедри, доктор юридичних наук Ніколенко Л.М. запропонувала пропозиції щодо поліпшення та розвитку юридичної освіти, у тому числі для вишів-переселенців. Фасилітаторами виступили міжнародні експерти Проекту Ерік Сванідзе та Карстен Манке.

Зустріч була спрямована на ознайомлення з проблемами безпосередньо на місцях та вивчення пропозицій, які отримали керівники Проекту від учасників.

  • 04
  • 05
  • 06
  • 07
  • 08
  • 04
  • 05
  • 06
  • 07
  • 08

Факультет № 2