Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0564) 94-70-21

Протягом останніх років органи державної влади проголосили курс на децентралізацію, яка передбачає передачу повноважень від центральних органів влади місцевим. В рамках децентралізації зазначаємо роль громад у взаємодії з поліцією щодо забезпечення особистої та публічної безпеки, проведенні заходів з запобігання злочинності. Саме тому, за дорученням ректора інституту, професора Віктора Бесчастного особовий склад факультету № 2 залучається до реалізації різних проектів, які впроваджуються інститутами громадянського суспільства на території Донецької області. Так фахівці інституту взяли участь в реалізації проекту «Спільно», який виконується за підтримки Програми ООН з відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу та урядів Данії, Швеції та Швейцарії. Також були взято участь у підготовці та проведенні форуму «Взаємодія поліції та суспільства».

Отже протягом вересня-жовтня 2019 року були проведені виїзні консультації та опитування жителів в с. Чермалик, с. Лебединське, с. Павлопіль, смт Талаківка та смт Сартана Донецької області. Дані заходи в рамках проекту «Спільно» проводилися серед громадян різних вікових категорій майбутньої Сартанської об’єднаної територіальної громади. Координувала даний напрям роботи кафедра юридичних дисциплін факультету № 2 інституту.

Команду реалізації проекту «Спільно» склали представники Колегіуму Анни Ярославни СХІД, Головного управляння Національної поліції в Донецькій області, Кальміуського та Волноваського відділів поліції, громадської організації «Агенція розвитку Сартанської громади» та фахівці Донецького юридичного інституту МВС України. Від інституту до реалізації проекту було залучено психолога відділення психологічного забезпечення інституту Олену Рингач, доцента кафедри юридичних дисциплін факультету № 2 - керівника юридичної клініки «Захист» Наталю Завгородню та представників курсантського підрозділу факультету № 2, зокрема Вікторію Барканову, Катерину Пузань та Володимира Ашлу. Враховуючи те, що проект «Спільно» спрямований на впровадження стратегії «Сommunity policing», яка передбачає тісну співпрацю з населенням курсанти факультету № 2 отримали практичні навички комунікації з громадянами, що сприяє їх професійному становленню. Отже сам проект «Спільно» спрямований на поєднання зусиль поліції та громади, налагодження співпраці між поліцією і тими, для кого вона працює, кого захищає. Тому були заплановані та проведені відповідні заходи та дослідження.

Слід зазначити, що під час виїзних консультацій та опитування жителів селищ на лінії розмежування: с. Чермалик, с. Лебединське, с. Павлопіль, смт Талаківка та смт Сартана Донецької області психологом інституту Оленою Рингач спільно з представниками курсантського підрозділу були проведені анкетування (опитування) та особисті консультації як дорослих так і школярів. Анкетування (опитування) проводилися анонімно щодо питань покращення якості поліцейських послуг, налагодження взаємодії поліції та суспільства, визначення актуальних питань безпеки у цих селищах. На підставі вивчення результатів анкетувань були визначені головні проблемні питання, які турбують мешканців селищ та розроблені відповідні рекомендації щодо відповідної організації взаємодії поліції з громадами селищ майбутньої Сартанської ОТГ з урахуванням того, що кожне селище відрізняється певною атмосферою, життєвим побутом та власними труднощами. Зазначаємо, що спільним для всіх селищ стала не можливість мешканців виїхати з прифронтової території. Проживання респондентів на лінії розмежування визначило їх потреби не лише у забезпеченні безпеки, а і у вирішенні комплексу особистих, економічних та соціальних питань. Тобто постало завдання забезпечення громадян якісними поліцейськими послугами. Окрім того під час проведення заходів серед учнів шкіл представниками ДЮІ були надані консультації випускникам шкіл щодо кроків, які потрібно зробити, щоб отримати вищу юридичну освіту та стати поліцейським, а також про професійні перспективи поліцейських.

Результати проведення анкетувань та консультацій психологом інституту Оленою Рингач та доцентом кафедри юридичних дисциплін факультету № 2 Наталією Завгороднєю були узагальнені в аналітичну записку «Комунікація населення з поліцією». Дана аналітична записка була презентована під час проведення форуму «Взаємодія поліції та населення», який відбувся 25 жовтня у прифронтовому смт Сартана.

Форум зібрав численну аудиторію. Учасниками форму стали заступник очільника поліції Донеччини, полковник поліції Павло Алєксєєнко, проректор Донецького юридичного інституту МВС України, капітан поліції Денис Нестеров, начальник Центрального відділу поліції, підполковник поліції Сергій Бичін, начальник відділу ювенальної превенції поліції Донеччини капітан поліції Катерина Шнейдер, представники громадських організації, місцевого самоврядування, а також науковці та курсанти факультету № 2.

Під час форуму дискусія розгорнулася навколо таких тем, як:

 • «Комунікація населення з поліцією» – доповідачі представники ДЮІ Олена Рингач та Наталя Завгородня;
 • «Соціальні права як основа розвитку гендерно-збалансованої громади» ‑ доповідач Вероніка Мудра, співзасновник White Ribbon, США, генеральна директорка ГО «Біла стрічка», Україна;
 • «Взаємодія поліції з дітьми та підлітками», доповідач Катерина Шнейдер, начальник ВЮП УПД ГУНП в Донецькій області.

Зокрема, на форумі було зазначено, що якісна безпека та безпечне середовище – ось чого прагне молодь. Також була зазначена необхідність впровадження проекту «Поліцейський офіцер громади» та окремо розгорнулася дискусія навчало питання: «Як реалізувати свої права на безпеку та своєчасну допомогу поліції?»

Приємно зазначити, що громадська організація «Колегіум Анни Ярославни Схід» спільно з науковцями Донецького юридичного інституту дійшли висновку що, понад 58% респондентів «довіряють та скоріше довіряють» поліції, а 73,5% в разі небезпечної ситуації (загроза життю, насильство) звернуться в першу чергу за захистом до поліції. Також наявна позитивна тенденція щодо іміджу поліції серед молоді даних селищ. Опосередкованим підтвердженням цього стали і присутні на форумі курсанти 1-го, 2-го та 3-го курсів факультету № 2, які є вихідцями з цих прифронтових селищ.

На форумі було зазначено, що проведення попередньо виїзних опитувань та консультування громадян сприяло визначенню потреб громадян щодо поліцейських послуг, зокрема: інформування та пояснення функцій та обов’язків поліції, підготовки поліцейських, що закріплено в положеннях Закону України «Про Національну поліцію», а також щодо забезпечення поліцією прав та свобод громадянина України, які визначені Конституцією України.

Своїми особистими враженнями від реалізації проекту «Спільно» та участі у Форумі діляться курсанти факультету № 2, які є мешканцями смт Талаківка смт Сартана:

Володимир Ашла: я навчаюся на третьому курсі факультету № 2 ДЮІ. Моя підготовка вже має чітко виражену практичну складову. Попередньо я проходив ознайомчу та навчальну практики в підрозділах поліції та зіткнувся з необхідністю виробки уміння якісної комунікації з громадянами різних вікових категорій. Саме участь у проекті «Спільно» під час якого я брав участь в опитуванні мешканців рідної мені Талаківки та сусідньої Сартани, учнями моєї школи я відчув, що односельці мені довіряють вже як працівнику поліції. Я знаю проблеми моїх земляків і ми їх обговорювали та зазначали шляхи вирішення. Саме під час Форуму, який відбувся в Сартані були обговорені всі питання. Так поліцейські послуги охоплюють різні сфери життя жителів прифронтових селищ і це вимагає відповідної практичної підготовки. А участь у таких заходах сприяє виробки відповідних умінь та навичок.

Влада Веселова: Раніше я навчалась у спеціалізованій школі № 8 ім. Героя України В.С. Бойко, яка знаходиться у смт Сартана. Протягом навчання у школі постійно брала участь у багатьох заходах. Зараз навчаюсь на 1 курсі факультету 2 ДЮІ МВС України. 25 жовтня 2019 року разом зі своїми товаришами я відвідала форум у смт Сартана, де розглядалися питання взаємодії поліції та населення. Тема форуму була дійсно влучною. Розроблені питання були компетентні. На мою думку саме такі методики ми можемо втілювати на практиці. Я дуже щаслива, що мала змогу відвідати захід і й своє рідне селище, яке не дивлячись на прифронтову територію активно розвивається!

Дмитро Аліта; До вступу в ДЮІ МВС України я також навчався в спеціалізованій школі № 8 ім. Героя України В.С Бойко, яка знаходиться у смт Сартана. В школі займався суспільними справами як староста класу. 25 жовтня 2019 року на запрошення нашого психолога Олени Володимирівни Рингач взяв участь у форумі «Взаємодія поліції та населення». На Форумі я спілкувався зі своїми земляками та селищним головою. Для мене це є практичний досвід як майбутнього офіцера поліції щодо взаємодії з громадою. Більш за все мене вразила статистика довіри моїх земляків до поліції, вона значно зростає. Багато моїх старших товаришів, друзів стали курсантами ДЮІ. І я обрав для себе професію правоохоронця. Я пишаюсь тим, що у моєму рідному селищі приділяють увагу підвищенню безпеки населення.

Отже, якісний діалог з населенням селищ на лінії розмежування дав змогу краще розуміти спільні кроки поліції та громади щодо формування якісної безпеки та взаємодії.

За результатами Форуму була підготовлена резолюція з якою можна ознайомитися на сторінці Колегіуму Анни Ярославівни СХІД за посиланням:

Також на форумі була презентована Аналітична записка «Взаємодія поліції та населення майбутньої Сартанської ОТГ» з якою можна ознайомитися на сторінці Колегіуму Анни Ярославівни СХІД за посиланням:

Участь фахівців ДЮІ у даних заходах відображена на офіційних сайтах партнерів проекту «Спільно».

Пропонуємо фото звіт участі фахівців ДЮІ в реалізації проекту «Спільно» та участі у Форумі «Взаємодія поліції та населення», який відбувся 25 жовтня у прифронтовому смт Сартана.

 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 • 32
 • 33
 • 34
 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 • 32
 • 33
 • 34

Сергій Пекарський, факультет № 2,

з використанням інформації поліції Донеччини

та Колегіуму Анни Ярославівни СХІД