Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0564) 94-70-21

Наркоманія! Скільки смертей за цим словом, скільки болі, скільки поламаних життів? Дуже багато! І не відомо, скільки ще життів заберуть із собою в нікуди наркотики!

У сучасному суспільстві мало хто не знає про шкоду наркотиків, але все ж ці речовини, як і раніше, продовжують приваблювати деяких людей, стаючи згубними для багатьох. Наркотик – це отрута, що повільно руйнує мозок людини, її психіку та внутрішні органи. Всі наркозалежні люди довго не живуть, незалежно від виду вживаного наркотику. Вони втрачають інстинкт самозбереження, що призводить до того, що близько 60% наркозалежних, протягом перших двох років після залучення до наркотиків, роблять спробу самогубства. Багато з них реалізують ці спроби.

В Україні налічується до 425 тисяч споживачів ін'єкційних наркотиків, третина із них – жінки. Особливо проблема наркоманії в Україні стосується молоді. За інформацією міністерства охорони здоров'я, кожен п'ятий підліток у віці 14 років вже пробував наркотики. Переважна кількість наркозалежних - це молоді люди у віці до 24 років, які, по суті, і є генофондом нації.

Ті, хто вживають наркотики, найчастіше помирають молодими. Лікарі дуже рідко стикаються з наркозалежними-старими, так як навіть до середнього віку ці люди не доживають. Пов'язано це не тільки з виснаженням організму, який не в змозі витримати виснажливого «підбадьорення» стимуляторами, але і з частими спробами самогубства, з передозуванням наркотику, із зараженням крові брудним шприцом, з розвитком цілого ряду супутніх захворювань.

Міжнародний день боротьби із вживанням наркотиків та їх незаконним обігом сприяє інформуванню  громадян про серйозну проблему нашого часу - проблему наркоманії. Тільки завдяки спільним зусиллям  можна досягти  позитивних результатів у вирішенні глобальної проблеми сучасності - наркоманії.

Юнаки та дівчата, пам'ятайте! Лише факт одноразового прийому наркотику або вдихання летких токсичних речовин може стати причиною вашої загибелі. Навіть одноразовий прийом наркотиків формує дуже тяжке захворювання і збільшує ризик зараження невиліковною хворобою – СНІДом. Ніколи не пробуйте наркотичні речовини! За хвилини в дурмані – страшні наслідки!

  • 00
  • 01
  • 02
  • 03
  • 00
  • 01
  • 02
  • 03

Відділ комунікації та міжнародних зв’язків

 за матеріалами МОЗ та Центру здоров’я