Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0629) 515587

У сучасному світі онлайн-навчання набирає все більших обертів.

Донецький юридичний інститут з ентузіазмом долучається до онлайн-освіти з метою всебічного розвитку знань майбутніх правоохоронців України. За допомогою Інтернет-платформ (Skype for business, Zoom, WebEx) наші курсанти та курсантки мають можливість «зустрітися» з іноземними партнерами, та перейняти їх досвід та знання у сфері правознавства. Було впроваджено серію освітніх онлайн-конференцій (вебінарів) при участі таких міжнародних організацій, як Консультативна місія ЄС (КМЄС), Організація з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) та Червоний Хрест.

Темою першого вебінару стали випадки екологічних правопорушень як в Україні, так і закордоном. Іноземні колеги, представники КМЄС, екс-поліціант Георг Партенхеймер та екс-поліціантка Хайке Кортманн пояснили основи системи природоохоронного законодавства, та навели приклади із власного досвіду щодо здобування доказів екологічних злочинів. До того ж, представники Місії презентували екологічну мапу , яка надає можливість моніторити дані реєстру місць видалення відходів та стихійних сміттєзвалищ в Україні.  Пані Кортманн пояснила яким чином правоохоронці визначають ступінь заподіяної шкоди навколишньому середовищу, та яку відповідальність правопорушники можуть понести за злочини проти довкілля. 

Також була проведена онлайн-конференція зі спостерігачами ОБСЄ , у тому числі при участі офіцеру з гендерних питань у Маріуполі, офіцеру з взаємодії зі ЗМІ в Донецькій області та старшої прес-асистентки ОБСЄ у Києві. Тема вебінару була дуже актуальною на сьогоднішній день: «Жінки на лінії розмежування».

Представниця ОБСЄ з гендерних питань у Маріуполі розповіла про діяльність організації по відношенню до жінок, дітей та людей похилого віку. Нещодавно у Маріуполі почав функціонувати Центр допомоги жертвам домашнього насильства, головним аспектом роботи якого є запобігання насильства та надання психологічних та юридичних консультацій.

До того ж, прес-асистентка організації презентувала брошуру «Жінки на лінії розмежування», яка містить 15 реальних історії жінок на Донбасі. Серед страждань і смутку на лінії зіткнення на сході України є дивовижні жінки, які щодня докладають зусиль, щоб змінити життя на краще. Лідерки місцевих ґромад і спостерігачки ОБСЄ налагоджують взаємини між людьми, привносячи свій часом непомітний, проте практичний і суттєвий внесок у справу розбудови сталого миру.

«Чому саме серія? Усвідомлюючи важливість досвіду іноземних партнерів в галузі освіти для наших курсантів та курсанток, ми поставили за мету проведення освітніх вебінарів, де спікери детально розглянуть актуальні питання з міжнародного права, кримінології, а також зможуть поглибити не лише теоретичні знання, а й розглянуть існуючу практику на прикладі правоохоронних органів як України, так і закордоном», - зазначає начальниця відділу комунікацій та міжнародних зв’язків пані Евеліна Рябченко.

Одним з іноземних спікерів  виступив пан Мартін Кулішек, Голова представництва Консультативної місії ЄС у Маріуполі, який професійно презентував інформацію протягом кожної онлайн-конференції та активно спілкувався зі слухачами.

«Кожна конференція - це ще один крок до вдосконалення професійних знань та навичок для курсантів та курсанток», - відмітив пан Кулішек.

До онлайн режиму долучалися наші курсанти та курсантки з Маріуполя та Кривого Рогу, які приймали активну участь у вебінарах, з інтересом сприймали інформацію та брали участь в обговоренні з представниками конференцій.

Підбиваючи підсумки проведених онлайн-конференцій слід підкреслити, що подібні інформаційні заходи дають змогу значно підвищити освітній рівень майбутніх правоохоронців та перейняти досвід іноземних колег.

Відділ комунікації та міжнародних зв’язків