Real time web analytics, Heat map tracking

Проведення конференції кафедрою кримінально-правових дисциплін та судових експертиз факультету № 1 інституту з цієї тематики вже стало доброю традицією.

2019 рік є знаменним – цього року ця конференція є ювілейною – п’ятою.

Тематика сьогоднішнього науково-практичного форуму є надзвичайно актуальною, глибокою і водночас складною, оскільки реформування кримінального процесуального законодавства України, розробка його нової доктрини, яка б максимально відповідала стандартам демократичної, соціальної та правової держави, є основним завданням сучасної української кримінальної процесуальної науки.

Одним із напрямків реформування кримінального та кримінального процесуального законодавства є впровадження  інституту кримінального (підсудного) проступку.

13 квітня 2012 року був прийнятий Кримінальний процесуальний кодекс України, який набув чинності 19 листопада 2012 року. Це призвело до того, що до Кримінального кодексу України виникла необхідність ввести термін «кримінальне правопорушення», яке у свою чергу поділяється на «злочин» та «кримінальний проступок».

22 листопада 2018 року Верховною Радою було прийнято «Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» (реєстр. №7279-д від 20 квітня 2018 року), який було підготовлено народними депутатами України – А.А. Кожем’якіним, М.П. Паламарчуком, І.О. Котвіцьким, В.М. Соляр, Д.О. Шенцевим, В.Й. Развадовським.

19 квітня 2019 року п’ятий Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» (набере чинності 1 січня 2020 року). Цим Законом передбачено: офіційне трактування поняття «кримінальний проступок», визначаються його складові, а також наслідки вчинення; спрощується процедура досудових розслідувань певних категорій кримінальних правопорушень – кримінальних проступків; посилюється кримінальна відповідальність за керування транспортним засобом та вчинення ДТП у стані сп’яніння тощо.

Прийняття Верховною Радою цього законопроекту та підписання його Президентом України спрощує досудове розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень, що дозволить прискорити відправлення судочинства. Впевненість у цьому одноголосно висказували як автори законопроекту, під час його розгляду у залі Верховної Ради України, так і судді, а також переважна більшість провідних експертів кримінальної галузі – вивчаючи його положення.

Разом з тим, в теорії кримінального права та кримінального процесу досі не закінчуються дискусії щодо ефективного механізму впровадження інституту кримінальних проступків у національне законодавство – визначення єдиного й обґрунтованого підходу до правової природи кримінального проступку, класифікації кримінальних правопорушень та раціоналізації заходів кримінально-правового реагування за вчинення кримінальних проступків зокрема та визначених видів кримінальних правопорушень у цілому.

І означене складне питання є нажаль не єдиним актуальним дискусійним напрямом теорії кримінального права та кримінального процесу та правозастосовної практики – досудового провадження.

Відкрив роботу конференції проректор інституту полковник поліції Микола Панченко, який привітав присутніх із початком роботи V Всеукраїнської науково-практичної конференції «Актуальні питання досудового розслідування». Микола Анатолійович зазначив, що постійними учасниками нашої конференції є практичні співробітники – представники слідчих, експертних та оперативних підрозділів Національної поліції України, судді, прокурори, адвокати та судові експерти. Для участі у цьогорічній конференції надійшло понад 90 матеріалів зокрема, від 8 докторів юридичних наук, 39 кандидатів юридичних наук.

До обговорення актуальних питань досудового розслідування  долучилися представники багатьох вищих навчальних закладів Міністерства освіти і науки України та Міністерства внутрішніх справ України, Генеральної прокуратури України, а також практичні працівники Міністерства внутрішніх справ України та Національної поліції України, судівського та адвокатського корпусів, судові експерти.

За словами ректора інституту, професора Віктора Бесчастного, системність за усіма напрямами діяльності та невичерпний науковий потенціал нашого вишу – це найголовніші чинники, що і сьогодні сприяють нестримному та ефективному його руху освітянськими та науковими теренами України. Науковці Донецького юридичного інституту вже посіли своє чинне місце у державній науковій спільноті за багатьма науковими спеціальностями та напрямами, але ми не зупиняємося на досягнутому та продовжуємо славетні традиції  відомчої юридичної освіти та науки.

Ми впевнені, що широке представництво фахівців різних галузей науки та практики на V Всеукраїнської науково-практичної конференції «Актуальні питання досудового розслідування», створить відповідні умови для плідної роботи щодо вивчення та обговорення актуальних питань досудового провадження та формулювання корисних пропозицій щодо їх вирішення.

 

 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 10
 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 10

Кафедра кримінально-правових дисциплін та судових експертиз
факультету № 1