Продовжуючи підтримку Британської Ради переміщених університетів у реалізації академічних ініціатив у сфері вирішення конфліктів та медіації, був організований 2-денний семінар для викладачів переміщених вишів, які будуть безпосередньо задіяні у викладанні, з метою нарощування потенціалу інституту у сфері медіації, питань внутрішньо переміщених осіб та адміністрування навчальних програм. В заході, крім Донецького юридичного інституту МВС України прийняли участь представники Донецького національного університету імені Василя Стуса, Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка та Донецького державного університету управління.

Протягом 14-15 серпня у місті Київ завідувач кафедри юридичних дисциплін, доктор юридичних наук, професор Людмила Ніколенко, завідувач кафедри спеціальних дисциплін та професійної підготовки, кандидат психологічних наук, Віктор Гурський, доцент кафедри юридичних дисциплін, доктор юридичних наук, доцент Наталя Іванюта, доцент кафедри юридичних дисциплін, кандидат юридичних наук Альбіна Батечко, психолог відділення психологічного забезпечення відділу кадрового забезпечення ДЮІ МВС України Олена Рингач опанували знання в сфері вирішення конфліктів та медіації.

Відкрили захід директор Британської Ради в Україні Саймон Вильямс та перший заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Юрій Куркчі, які зосередили свою увагу на підтримці переміщених вишів щодо впровадження спеціалізації «Врегулювання конфліктів та медіація» на магістерських програмах та взагалі діяльності вишів.

Безпосередньо своїм досвідом щодо врегулювання конфліктів ділилися радник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, доктор наук Шон Лохна, представник Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Андрій Багинський, представник Української академії медіації Інна Терещенко, викладач Українського Центру Медіації Тетяна Кисельова та інші фахівці в сфері вирішення конфліктів та медіації.

Андрій Багинський поділився досвідом Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», де на базі магістерської програми «Соціологія» була впроваджена спеціалізація «Врегулювання конфліктів та медіація», зазначив проблеми з якими штовхнулися викладачі та студенти та запропонував шляхи їх вирішення.

Перевагам, викликам та вимогам щодо створення магістерських програм на основі найкращих міжнародних практик свою доповідь присвятила Тетяна Кисельова.

Огляд потенційних модулів та методів викладання досліджень питань переміщення, миру та конфліктів, а також відповідного міжнародного права здійснили Шон Лохна та Варвара Пархоменко.

Інна Терещенко окреслила коло потенційних модулів та методів навчання медіації та діалогу

Протягом другого дня навчання, крім того, що представники вишів мали можливість задати питання організаторам семінару, представники Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України презентували їм повноваження та діяльність МінТОТу. Представник Британської Ради Олександр Кириленко освітив різні можливості співпраці з Британською Радою та можливості фінансування перемішених вишів.

Участь представників Донецького юридичного інституту з  Британською Радою та Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України здійснювалася в межах продовження співпраці, яка почалася у 2018 році.

Донецький юридичний інститут займається питаннями врегулювання конфліктів на базі Центру перспективних досліджень та співпраці в сфері альтернативного врегулювання конфліктів (медіація) створеного за підтримки Європейської організації публічного права. Накопичений досвід планується впроваджувати за різними напрямами. Людмила Ніколенко презентувала на заході, розроблений викладачами кафедри юридичних дисциплін короткостроковий факультативний курс (семінар-тренінг) «Врегулювання конфліктів та медіація» для працівників Національної поліції України та сертифікатну програму «Врегулювання конфліктів та медіація». Вона зосередила увагу на тому, що в основі програми лежить ідея, яка передбачає формування у здобувачів освіти вміння ефективно вирішувати конфлікти у різноманітних видах професійної діяльності.

Представники Британської Ради та Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України виявили зацікавленість розробками викладачів інституту та виказали сподівання на сумісну співпрацю за даними напрямками. Також було висловлена підтримка щодо підготовки викладачів для даних програм та надання навчальних і методичних матеріалів, у тому числі з врахуванням досвіду університетів Великої Британії.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 

Факультет № 2

Real time web analytics, Heat map tracking